ZARZĄDZANIE W ADMINISTRACJI LOKALNEJ
Dla kogo?
Ten kierunek jest idealny dla Ciebie, jeśli interesujesz się polityką, biznesem i bezpieczeństwem oraz zamierzasz się w tych dziedzinach rozwijać.
Co będziesz studiować?
Podczas studiów dowiesz się jak funkcjonuje administracja publiczna, zdobędziesz umiejętności w zakresie zarządzania ludźmi, nauczysz się pozyskiwać fundusze umożliwiające prowadzenie działań w społeczności lokalnej, uzyskasz kompetencje do realizacji projektów. Dzięki praktykom zawodowym w wymiarze 100 godzin, zyskasz cenne doświadczenie administracyjne.
Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele interesujących przedmiotów z zakresu prawa, administracji i nauk politycznych prowadzonych przez pracowników Instytutu Kultury Europejskiej, specjalistów z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz Prawa i Administracji UAM, takich jak:
- organizacja i zarządzanie w administracji publicznej
- komunikacja w organizacji
- umowy cywilne w administracji
- prawo pracy i ubezpieczeń społecznych
- zarządzanie bezpieczeństwem publicznym i lokalnym
Specjalności, które studenci wspólnie wybierają po pierwszym semestrze:
- pozyskiwanie funduszy i zarządzanie projektami europejskimi
- zarządzanie rozwojem lokalnym
Co po studiach?
Po ukończeniu studiów I stopnia zdobędziesz tytuł licencjata, co umożliwi Tobie kontynuację nauki na studiach magisterskich. Jeśli jednak jesteś człowiekiem czynu, nasze studia ułatwią Ci pracę w:
- samorządowej i rządowej administracji publicznej
- przedsiębiorstwach i organizacjach pozarządowych współpracujących z sektorem publicznym.
Nasi absolwenci są liderami w swoich środowiskach społecznych i zawodowych.
Dlaczego warto?
Zarządzanie w administracji lokalnej to studia dzienne na prestiżowym, jednym z najstarszych i najlepszych uniwersytetów w Polsce. Celem kierunku jest wykształcenie profesjonalistów posiadających obszerną wiedzę i doskonałe kompetencje, przygotowanych do pracy w środowiskach lokalnych, w administracji samorządowej. Zarządzanie w administracji lokalnej jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy, a jego absolwenci niewątpliwie przyczynią się do zwiększenia aktywności jednostek samorządowych.