Księgozbiór prof. Kurta Telschowa w zbiorach biblioteki IKE

W kwietniu dzięki prof. dr. hab. Leszkowi Mrozewiczowi zbiory Biblioteki Instytutu Kultury Europejskiej UAM wzbogaciły się o księgozbiór profesora Kurta Telschowa – filologa klasycznego, wykładowcy na Uniwersytecie Chrystiana Albrechta w Kilonii. Kolekcja jest darem wdowy po profesorze – Pani Renate Telschow. Trudno oszacować na dzień dzisiejszy liczbę woluminów, z pewnością będzie to około 2 tys. sztuk. Większość egzemplarzy obejmuję problematykę z zakresu filologii klasycznej, sztuki rzymskiej, historii starożytnej Grecji i Rzymu, historii starożytnej Germanii, szczególnie dużo książek traktuje o micie jaki narósł wokół postaci Arminiusza, nie brakuje literatury poświęconej zagadnieniom próby podboju Germanii przez Rzym. Zainteresowania badawcze Profesora Telschowa były bardzo szerokie, stąd różnorodny charakter kolekcji.