Dzień Sportu UAM w Instytucie Kultury Europejskiej

Tradycyjnie w maju Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu obchodzi Dzień Sportu. Tegoroczna edycja, która odbyła się 8 maja, nie mogła ominąć Instytutu Kultury Europejskiej, szczególnie w roku jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Hala sportowa IKE była areną Turnieju Futsalu o Puchar Dyrektora IKE. Wzięły w nim udział cztery zespoły: Instytut Kultury Europejskiej UAM, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie, Cechowa Szkoła Rzemieślnicza w Gnieźnie oraz FC Galileo (drużyna naszego wykładowcy dra Kamila Wasilkiewicza). Górą było doświadczenie: triumfowała drużyna FC Galileo, która zwyciężyła we wszystkich swoich meczach. Drugie miejsce zajęli uczniowie CSR, którzy w bezpośrednim pojedynku ulegli FC Galileo 2:4. Na trzecim stopniu podium stanęli studenci PWSZ, na czwartym – IKE. Po turnieju studenci i pracownicy IKE rozegrali zawody badmintona. Imprezy w ramach Dnia Sportu UAM w IKE poprowadził dr Fryderyk Musielak, któremu serdecznie dziękujemy!