dr Anna Michniuk/Ciocia Ania – Krytyczne myślenie w świecie fake newsów i sztucznej inteligencji

Biblioteka Instytutu Kultury Europejskiej w Gnieźnie serdecznie zaprasza uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych na spotkanie
z naukowczynią, dr Anną Michniuk, znana również jako Ciocia Ania.

Prelekcja zatytułowana „Krytyczne myślenie w świecie fake newsów
i sztucznej inteligencji” odbędzie się w 24 kwietnia (środa), 2024 r.
o godz. 10:00 (do 11:15) w Bibliotece Instytutu Kultury Europejskiej
w Gnieźnie, przy ul. Kostrzewskiego 5-7.

W dzisiejszych czasach, gdy informacje napływają ze wszystkich stron, umiejętność krytycznego myślenia staje się niezwykle ważna.
Jak rozpoznać prawdziwe informacje od fałszywych? Jakie wyzwania stawia przed nami era sztucznej inteligencji? Na te i wiele innych pytań odpowie podczas prelekcji dr Anna Michniuk, pedagożka, ekspertka w dziedzinie edukacji medialnej, trenerka kompetencji cyfrowych.

Spotkanie będzie okazją do pogłębienia wiedzy na temat współczesnych wyzwań związanych z przetwarzaniem informacji
oraz do zastanowienia się nad rolą krytycznego myślenia w naszym życiu codziennym.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania grup pod numerem tel. 61 829 4809

dr Anna Michniuk – specjalistka z zakresu edukacji medialnej, pedagożka, psycholożka, logopedka, wykładowczyni na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka książki pt. Nowe media w polskiej szkole – obecność i zastosowanie, a także wielu artykułów naukowych i popularno-naukowych. Jej główne zainteresowania badawcze dotyczą zastosowania mediów cyfrowych i nowoczesnych technologii w edukacji i terapii, a także rozwoju człowieka w świecie zanurzonym w mediach. Laureatka Listy 100 w latach 2022 oraz 2021. Twórczyni edukacyjnych treści dla dzieci (kanał na YT: Ciocia Ania – filmy edukacyjne dla dzieci). Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w Radiu ESKA, TVP S.A. o/Gorzów Wlkp. oraz o/Poznań, Uniwersytecie SWPS, Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Poznaniu. W wolnych chwilach lubi odkrywać to, co nieznane.