Warsztaty Uniwersyteckie dla Szkół Średnich. Edycja jesienna 2023. Cz. 2

27 listopada w Instytucie Kultury Europejskiej odbyła się druga część jesiennej edycji Warsztatów Uniwersyteckich dla Szkół Średnich. Po raz kolejny gościliśmy uczennice i uczniów: I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, w ramach wydarzenia odbyło się 5 warsztatów:

• Człowiek i jego istota (prowadzący dr Mieszko Ciesielski)
  • Spójrz, w co się ubrał (a)! Ubiór jako komunikat (prowadząca dr Zofia Kaczmarek)
  • Czytanie obrazów (prowadzący prof. UAM dr hab. Artur Kamczycki)
  • Słownik miejskiego slangu (prowadzący dr Igor Ksenicz)
  • Pomniki jako narzędzie komunikacji społecznej (prowadzący prof. dr hab. Leszek Wetesko).

Każda osoba uczestniczyła w dwóch wybranych warsztatach.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół ds. promocji Instytutu Kultury Europejskiej: dr. Mieszka Ciesielskiego, dr Zofię Kaczmarek i dr. Kamila Wasilkiewicza przy wsparciu prof. UAM dr. hab. Mateusza Jaegera, dr. Michała Ducha, mgr Ewy Gbur, mgr Pauliny Strzeszyńskiej i mgr. Karola Popiołka.

Łącznie w edycji jesiennej Warsztatów Uniwersyteckich dla Szkół Średnich wzięło udział blisko 150 osób. Wszystkim Wam, Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie, życzymy jak najlepszego spożytkowania pozyskanej wiedzy i serdecznie zapraszamy w akademickie mury Instytutu Kultury Europejskiej w Gnieźnie.

Fot. E. Gbur, K. Wasilkiewicz