Warsztaty Uniwersyteckie dla Szkół Średnich. Edycja jesienna 2023

20 listopada w murach Instytutu Kultury Europejskiej odbyła się pierwsza część jesiennej edycji Warsztatów Uniwersyteckich dla Szkół Średnich. To kolejna odsłona przedsięwzięcia, którego ideą jest dzielenie się przez wykładowców i wykładowczynie wiedzą oraz umiejętnościami z młodzieżą szkolną.

Mieliśmy dużą przyjemność gościć uczennice i uczniów z gnieźnieńskich placówek oświatowych: I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych. Każda osoba wzięła udział w dwóch wybranych przez siebie warsztatach.

Warsztaty były przygotowane i poprowadzone przez: dr. Mieszka Ciesielskiego (Człowiek i jego istota), dr Zofię Kaczmarek (Spójrz, w co się ubrał (a)! Ubiór jako komunikat), prof. UAM dr. hab. Artura Kamczyckiego (Czytanie obrazów), dr. Igora Ksenicza (Słownik miejskiego slangu) oraz prof. dr. hab. Leszka Wetesko (Pomniki jako narzędzie komunikacji społecznej).

Wydarzenie zostało zaplanowane i zorganizowane przez Zespół ds. promocji Instytutu Kultury Europejskiej: dr. Mieszka Ciesielskiego, dr Zofię Kaczmarek i dr. Kamila Wasilkiewicza przy wsparciu: prof. UAM dr. hab. Mateusza Jaegera, dr. Michała Ducha, mgr Ewy Gbur, mgr Pauliny Strzeszyńskiej i mgr. Karola Popiołka.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia gratulujemy, a Wam, Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie, dziękujemy za udział w Warsztatach Uniwersyteckich i zapraszamy do Instytutu Kultury Europejskiej.

Fot. E. Gbur, K. Popiołek, K. Wasilkiewicz