Szlakiem poznańskich instytucji kultury – wyprawa studentów komunikacji europejskiej i projektowania kultury

Studenci komunikacji europejskiej i projektowania kultury 19 listopada wyruszyli z dr Sylwią Szykowną szlakiem wybranych poznańskich instytucji kultury. Pierwszy przystanek na trasie: Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, kolejny Muzeum Narodowe w Poznaniu, The National Museum in Poznań, ostatni Galeria Miejska Arsenał. Dziękujemy naszym nieocenionym przewodnikom po ZAMKU: Ewelinie Banaszek i Maciejowi Szymaniakowi za przybliżenie twórczości abstrakcjonistki Sophie Taeuber-Arp, opowiedzenie nam o strukturze i bogatych działaniach Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu oraz Centrum Praktyk Edukacyjnych. Dziękujemy Zofii Nierodzińskiej z Galeria Miejska Arsenał za oprowadzanie po niezwykle ważnej społecznie wystawie „Kreatywne stany chorobowe: AIDS, HIV, RAK”, która była inspirującym zwieńczeniem naszej intensywnej wędrówki.