Student komunikacji europejskiej Kacper Pietrzak uczestnikiem unijnego projektu EuroTech

Podróż w czasie o 2500 lat, budowanie nowych relacji międzynarodowych i praca na rzecz ochrony zabytków – to wszystko w 4 dni. Student komunikacji europejskiej Kacper Pietrzak w dniach 14-17 listopada przebywał w Paestum (Włochy), gdzie wspólnie z przyjaciółmi z Uniwersytetu Warszawskiego brał udział w międzynarodowych warsztatach w ramach unijnego projektu EuroTech. Projekt ten zrzesza uniwersytety z całej Europy pracujące wspólnie na rzecz tworzenia nowych metod konserwacji zabytków, jak również pomaga w budowaniu relacji między studentami z różnych krajów, m.in. Polski, Włoch, Hiszpanii, Francji czy Libii. Nasz student w ramach warsztatów odwiedził National Archeologic Museum of Pontecagnano, ruiny starożytnego miasta w Pompejach oraz Park Archeologiczny w Paestum i Museo Archeologico Nazionale di Paestum. To ostatnie to jeden z najważniejszych parków archeologicznych w Europie, gdzie znajdują się jedne z najlepiej zachowanych greckich świątyń, mimo iż powstały ponad 2500 lat temu.