Studenci projektowania kultury w odwiedzinach u Miejskiej Konserwator Zabytków w Gnieźnie

12 listopada 2019 roku zajęcia z zarządzania dziedzictwem kulturowym miały inną formę niż zwykle. Studenci II roku projektowania kultury odwiedzili Miejską Konserwator Zabytków w Gnieźnie – Marlenę Przybyłowicz. Pani Konserwator zapoznała grupę z praktycznymi aspektami pracy konserwatorskiej, przedstawiła przykłady dobrych (i złych) realizacji, podzieliła się również swoimi spostrzeżeniami na temat teorii ochrony i opieki nad zabytkami. Okazuje się, że praca konserwatora zabytków to nie tylko obcowanie z dziełami sztuki, ale przede wszystkim wymagająca praca administracyjna.