O funduszach europejskich w praktyce

Studenci Instytutu Kultury Europejskiej razem z kolegami i koleżankami z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, w ramach przedmiotu krajowe i zagraniczne źródła finansowania projektów, wzięli udział w spotkaniu z p. Dawidem Drobniciem z Biura Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Nasz gość przedstawił nam zakres działań Stowarzyszenia oraz jego specyfikę wynikającą z realizacji Strategii ZIT. Podobna strategia powstaje w obszarze funkcjonalnym Miasta Gniezna. Podczas spotkania mogliśmy się dowiedzieć jakiego rodzaju projekty i na jakich zasadach są finansowane ze środków zewnętrznych. Ich celem jest poprawa spójności funkcjonalnej obszarów miejskich. Spotkanie wsparło proces kształcenia ukazując praktyczne możliwości zastosowania wiedzy z wykładów i ćwiczeń. W następnym tygodniu wybieramy się do siedziby Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, by porozmawiać o projektach „miękkich”.