Gra terenowa: „G – o tym się nie mówi”

Wieczorem, 12 czerwca, za sprawą naszych studentów centrum Gniezna na kilka godzin zamieniło się w przestrzeń pełną tajemnic. Do ich odkrycia przystąpiły dwie grupy biorące udział w grze terenowej. Każda z grup musiała sprostać zagadkom na kilkunastu przystankach, bo na koniec rozwikłać hasło do skrzynki, która skrywała wszystkie odpowiedzi. Obie grupy pod czujnym okiem studentów i wykładowców poradziły sobie niezawodnie i ukończyły cały szlak stworzony w ramach projektu.

Gra odbyła się w środę 12.06.2024 o godzinie 18:00. Punkt startowy znajdował się w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ul. Łubieńskiego 11. Z tego miejsca obie grupy wyruszyły pokonując trasę na przestrzeni całego centrum Gniezna i okolicznych ulic. Po niecałych dwóch godzinach wszyscy spotkali się ponownie w MOK’u, gdzie zwycięska grupa otworzyła skrzynię z nagrodą.

Projekt został zrealizowany przez studentki i studentów III roku projektowania kultury Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie, pod czujnym okiem dr Zofii Kaczmarek i dr Michała Ducha, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie.

Miejmy nadzieję, że już niedługo będziemy mieli okazję spotkać się ponownie przy podobnych projektach, lub kontynuacji gry miejskiej!