Festiwal Nauki w Biskupinie z udziałem studenta projektowania kultury – Konrada Ratajczaka

Za nami Festiwal Nauki w Biskupinie i wystąpienie Konrada Ratajczaka „Nauka i archeologia w uniwersum Wiedźmina”. Prelegent opowiedział o wątkach naukowych, szczególnie archeologicznych w dziele A. Sapkowskiego oraz grze CD Projektu. Opisał zagadnienia takie, jak budownictwo, militaria oraz alchemia. Ponadto przeanalizował proces inicjacji wiedźmina i tworzenia innych fantastycznych stworzeń oraz przybliżył zakres i funkcjonowanie medycyny w powieści. Jednym z zagadnień prelekcji były fikcyjne uczelnie, m.in. Akademia Oxenfurcka oraz ich funkcjonowanie.
Pan Konrad był odpowiedzialny za wiele czynności organizacyjnych w bloku badań popkulturowych. Działał przy boku p. Magdaleny Stawniak, jednej z głównych organizatorek Wydarzenia.
Gratulujemy wspaniałych wykładów i wierzymy, że nieraz jeszcze będziemy mogli usłyszeć wystąpienia pana Ratajczaka.