Dr Kamil Wasilkiewicz na stażu naukowym na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu w Porto

A tymczasem ze słonecznego Porto pozdrawia nas dr Kamil Wasilkiewicz, który już czwarty tydzień przebywa na stażu naukowym na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu w Porto. Oprócz prowadzonych tam badań, dr Wasilkiewicz zrealizował w ramach stażu warsztaty dla studentów poświęcone rozwojowi idei krucjatowych w regionie Bałtyku w XII i XIII w., uczestniczył w konferencji międzynarodowej „Elity na Półwyspie Iberyjskim w średniowieczu” oraz IV Seminarium Historii Średniowiecznej. Staż sfinansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój był niezwykłą okazją do dyskusji i wymiany poglądów z wybitnymi naukowcami, tj.: Prof. Maria Cristina Cunha, Prof. Paula Pinto Costa, Dr. Joana Lencart.