Delegacja z Humania

W minionym tygodniu w Instytucie gościliśmy delegację z partnerskiego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Pawła Tyczyny w Humaniu: Prorektor ds. Pracy Naukowej Tatianę Godovanyuk, Prorektor ds. Stosunków Międzynarodowych i Rozwoju Strategicznego Wołodymyra Mykolajko, Prorektor ds. Humanitarnych Natalię Rewnyuk i kierowniczkę Wydziału Stosunków Międzynarodowych Katarzyna Ilnitską. Podczas spotkania z dyrektorem Instytutu prof. Mateuszem Jaegerem i koordynatorką współpracy polsko-ukraińskiej dr Katarzyną Jędraszczyk, omówiono zagadnienia mobilności akademickiej studentów i nauczycieli oraz możliwości wdrożenia wspólnych programów edukacyjnych. Była to też okazja by studenci ukraińskich uniwersytetów uczestniczący w szkole letniej zwiedzili nasz kampus, Muzeum Początków Państwa Polskiego i Gniezno oraz wysłuchali prelekcji dotyczącej Instytutu i współpracy z uniwersytetami z Ukrainy.