dr Sylwia Szykowna na konferencji w Wenecji

W ubiegłym tygodniu w Wenecji odbyła się 10. Międzynarodowa Konferencja Histories of Media Art, Science and Technology – RE:SOURCE, w której uczestniczyła dr Sylwia Szykowna. W ramach panelu „Renegotiating the competences of the museums in the age of media art” dr Szykowna przedstawiła referat „From first festivals to institutions. A cultural history of media arts institutions – preliminary identifications”.

Tegoroczna edycja Media Art History koncentrowała się na kryzysie klimatycznym i kwestiach zrównoważonego rozwoju ekologicznego ze wszystkimi ich konsekwencjami, analizowanymi przez pryzmat sztuki mediów i jej historii.

Wyjazd był finansowany w ramach konkursu IDUB UAM#104 „Wsparcie udziału naukowców i doktorantów w prestiżowych konferencjach naukowych”.