Nagroda dla prof. Leszka Mrozewicza

W dniach 13-15 września 2023 r. na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się 41. konferencja historyków starożytności organizowana przez Komisję Historii Starożytnej Polskiego Towarzystwa Historycznego. Podczas jej otwarcia miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – wręczenie prof. Leszkowi Mrozewiczowi nagrody Magistro Optimo, przyznanej przez Stowarzyszenie Historyków Starożytności. W imieniu Stowarzyszenia nagrodę wręczyli prof. Ryszard Kulesza i prof. Danuta Okoń, a laudację na cześć laureata wygłosiła prof. Katarzyna Balbuza: „nagroda Magistro Optimo, której laureatem jest pan prof. dr hab. Leszek Mrozewicz, została ustanowiona w 2020 roku przez Stowarzyszenie Historyków Starożytności dla uhonorowania dokonań nauczycieli w zakresie popularyzacji wiedzy o starożytności antycznej oraz promowania najlepszych metod nauczania o epoce. Laureatami nagrody mogą zostać jednak nie tylko nauczyciele szkolni, ale i nasi mistrzowie uniwersyteccy – wcześniej prof. Aleksander Krawczuk a dzisiaj prof. Leszek Mrozewicz”.
Fot. K. Adamczewski