Wystąpienie prof. UAM dr. hab. Filipa Kubiaczyka z okazji Dnia Sportu

11 maja 2023 roku, z okazji Dnia Sportu, w hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się konferencja naukowa pt. „Współczesne oblicza sportu – konteksty i kontrowersje”, zorganizowana przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM. Konferencja składała się z trzech paneli: sport w aspekcie międzynarodowym, sport w aspekcie krajowym oraz kultura aktywności, wychowanie fizyczne i sport w szkole. Jednym z prelegentów konferencji był prof. UAM dr hab. Filip Kubiaczyk z Instytutu Kultury Europejskiej w Gnieźnie, którego wystąpienie w ramach pierwszego panelu dotyczyło piłki nożnej w Hiszpanii w kontekście nacjonalizmu i tożsamości.

Fot. Natalia Strzemkowska