HIKETSU

W Instytucie Kultury Europejskiej rozpoczęto realizację projektu „Hiketsu”! Jego pomysłodawcą jest Adam Doruchowski, student drugiego roku projektowania kultury i członek Studenckiego Koła Naukowego „Dialog”. Projekt ma na celu poszerzanie wiedzy o Japonii. Zakłada promowanie piękna tamtejszej kultury poprzez szereg prostych, kreatywnych działań.

Od 24 marca w pokoju studenckim można losować cytaty z japońskimi powiedzeniami i mądrościami. 13 kwietnia w naszej instytutowej Bibliotece odbędzie się wernisaż wystawy z literaturą japońską oraz publikacjami poświęconymi historii i kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni. 20 kwietnia zostanie zrealizowana gra terenowa.

Jak stwierdza Autor projektu, którego wspierają koleżanki i koledzy ze Studenckiego Koła Naukowego „Dialog”: „Pragniemy przybliżyć fascynujący świat japońskiej literatury, a także wzbogacić waszą wiedzę o bogatej historii i dziedzictwie kulturowym Japonii. Regularnie będziemy wprowadzać nowe wydarzenia, aby poszerzać nasze spektrum działań. Nasza misja to zachęcenie ludzi do poznawania i czerpania inspiracji z piękna japońskiej kultury. Dołącz do nas, aby odkrywać i doświadczać fascynującego świata Japonii!”.

Dołączamy się do tych słów, zapraszając Państwa do udziału w tym jakże interesującym studenckim przedsięwzięciu.