Warsztaty Uniwersyteckie dla Szkół Średnich. Edycja wiosenna 2023. Cz. 2

Dzisiaj w murach Instytutu Kultury Europejskiej po raz kolejny gościliśmy uczennice i uczniów gnieźnieńskich placówek oświatowych: I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych. Osoby te wzięły udział w Warsztatach Uniwersyteckich dla Szkół Średnich, które zostały przygotowane przez nasze pracowniczki i naszych pracowników. Program warsztatów był powiązany z trzema kierunkami studiów prowadzonych w Instytucie Kultury Europejskiej:

a) komunikacja europejska:

• dr Katarzyna Jędraszczyk, Warsztaty dziennikarskie. Informacja czy publicystyka?
  • dr Kamil Wasilkiewicz, Jak występować publicznie? Porady praktyczne

b) projektowanie kultury:

• dr Mieszko Ciesielski, Deformacyjny charakter kultury – warsztat dla szkół średnich
  • dr Sylwia Szykowna, O skradzionej Mona Lisie. Praktyki awangardowe a pojęcie artystycznego kanonu

c) zarządzanie w administracji lokalnej:

• prof. UAM dr hab. Maria Gołda-Sobczak, Komunikacja i współpraca w zespole
  • dr Piotr Pawlak, Zarządzanie w sytuacjach konfliktowych

Warsztaty zostały zorganizowane przez członkinie i członków Zespołu ds. promocji Instytutu Kultury Europejskiej: dr. Mieszka Ciesielskiego, prof. UAM dr hab. Marię Gołdę-Sobczak, dr Zofię Kaczmarek, dr Emilię Twarowską-Antczak i dr. Kamila Wasilkiewicza przy wsparciu: prof. UAM dr. hab. Mateusza Jaegera, dr. Michała Ducha, mgr Ewy Gbur i mgr Pauliny Strzeszyńskiej.

Łącznie w edycji wiosennej Warsztatów Uniwersyteckich dla Szkół Średnich wzięło udział ponad 150 osób. Wszystkim Wam, Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie, życzymy jak najlepszego spożytkowania pozyskanej wiedzy i serdecznie zapraszamy w akademickie mury Instytutu Kultury Europejskiej w Gnieźnie.

Fot. E. Gbur