Patronat Prezydenta Miasta

Prezydent Miasta Gniezna, Pan Tomasz Budasz objął patronatem honorowym projekt ,,Gnieźnieńskie retrospekcje. Gniezno wczoraj i dziś”. Inicjatywa ta jest realizowana przez studentki i studentów III roku komunikacji europejskiej oraz III roku projektowania kultury, którzy wspólnie ze słuchaczami i słuchaczkami Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pod okiem Pani Doktor Sylwii Szykownej, przygotowują wystawę zdjęć dawnego i współczesnego Gniezna, wywiady z mieszkankami i mieszkańcami Gniezna oraz mapę dźwiękową dotyczącą pierwszej stolicy Polski.

Projekt jest realizowany w ramach zajęć antropologia przestrzeni publicznej oraz studia miejskie. Otrzymał on dofinansowanie w ramach konkursu Kowadło 2.0. Królewskie Gniezno.