Spotkanie z Mistrzem: Glenn Medeiros

10 stycznia 2022 r. gościem dr. Macieja Kędzierskiego był dr Glenn Medeiros – piosenkarz, autor tekstów piosenek,  historyk, nauczyciel oraz prezydent Saint Louis School w Honolulu na Hawajach. Artysta stał się światową gwiazdą pop, będąc jeszcze nastolatkiem. Jego największym przebojem była piosenka „Nothing’s Gonna Change My Love for You”, która przyćmiła pierwowzór George’a Bensona. Piosenkarz odpowiedział na pytania dotyczące nie tylko kariery muzycznej, ale i swojej obecnej pracy jako dyrektor prestiżowego zespołu szkół w Honolulu. Muzyk wspomniał m.in. o trudach bycia piosenkarzem zwłaszcza w młodym wieku. Wszak kariera w branży muzycznej wymagała ciągłych podróży, co wiązało się z rozłąką z rodziną i przyjaciółmi. Gość nie unikał odpowiedzi na trudne pytania dotyczące patologicznych zjawisk pojawiających się w show biznesie, takich jak narkotyki czy udział zorganizowanych grup przestępczych w przemyśle rozrywkowym. Dr Kędzierski zapytał również o powody wycofania się artysty z branży pod koniec lat 90. XX wieku. Piosenkarz nie ukrywał, iż przyczyną rezygnacji było zmęczenie „życiem na walizkach” oraz chęć poświęcenia się rodzinie i nauce. Jak sam przyznał rodzina jest dla niego najważniejsza.  Artysta opowiedział także o pracy nauczyciela i prezydenta dużego zespołu szkół. Początki pracy jako nauczyciela nie były dla niego łatwe. Dr Medeiros musiał zmierzyć się z rozpoznawalnością wśród swoich uczniów, którzy dotąd widzieli go na ekranach telewizorów. Obecnie muzyk koncentruje się przede wszystkim na pracy administracyjnej. Jest „tytanem pracy” a edukacja następnych pokoleń to jego pasja. Muzyk zdradził też, że zamierza w przyszłości odwiedzić Polskę, ponieważ jego żona ma polskie korzenie.

„Spotkanie z Mistrzem” to autorski projekt dr. Macieja Kędzierskiego – współpracownika IKE UAM, zapoczątkowany jesienią 2018 r. Pierwszym gościem „Spotkania z Mistrzem” był wybitny polsko-japoński artysta Koji Kamoji. Jak do tej pory mury Instytutu odwiedzili: krytyk filmowy Wiesław Kot, aktor Michał Grudziński, autor polskiego mikrokomputera Elwro 800 Junior Profesor Wojciech Cellary czy duński urbanista i architekt Jan Gehl. Celem projektu jest organizacja spotkań z interesującymi postaciami ze świata kultury, sztuki i nauki. Zaproszeni goście dzielą się swoim doświadczeniem i dorobkiem z całą społecznością akademicką IKE UAM. Projekt jest też jedną z form promocji uczelni. W przyszłości planowane są kolejne spotkania, również w trybie zdalnym, z gośćmi z Polski i zagranicy.