Studenci projektowania kultury z wizytą w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie

Studenci II roku projektowania kultury wybrali się 4 czerwca 2019 r. do Muzeum Archeologiczne w Biskupinie w ramach zajęć Destynacje turystyczne, prowadzonych przez Panią mgr Magdalenę Zawol. Na miejscu dowiedzieli się o tym jak funkcjonuje i co zawiera Rezerwat oraz jak wygląda praca archeologów, czy konserwatorów zabytków. Studenci mieli również okazję uczestniczyć w wycieczce z przewodnikiem poznając m.in.: tajniki dawnego osadnictwa, rekonstrukcje historyczne, czy nowo otwartą wystawę „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia”. Szczególnie do gustu przypadły im odwiedziny u zwierząt w Rezerwacie. Wyjazd zdecydowanie można zaliczyć do udanych. W taką pogodę była to idealna alternatywa do zajęć na uczelni.
Tekst: Anna Minda