Wokół fantastyki. Spotkanie z Michałem Kubackim

Biblioteka Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie oraz Popcentrala. Gnieźnieński Magazyn Kulturalny zapraszają na spotkanie z autorem książki „Kyna” (Wydawnictwo Odesfa – Odmienne Stany Fantastyki) – Michałem Kubackim, zatytułowane „Wokół fantastyki”.
Wydarzenie odbędzie się 16 stycznia 2024 roku, o godzinie 17:00 w Bibliotece IKE przy ul. Kostrzewskiego 5-7 w Gnieźnie.
Wstęp wolny.
Spotkanie poprowadzi Jarek Mixer Mikołajczyk
Michał Kubacki
Gnieźnianin – rocznik 1977. Wychowany na Lemie. Zaczytywał się także w książkach Sapkowskiego. Szlify pisarskie zdobywał w szkole filmowej na wydziale scenopisarstwa. Debiutował pod okiem Macieja Parowskiego w Nowej Fantastyce już w 2000 r. Przez długi czas współtworzył gnieźnieńska scenę rockową, grając między innymi w zespołach: Cocaine Bells i Cytryna Słońca. Budował mury antysejsmiczne we Friuli tworzył nowe technologie w Londynie. Jak sam przyznaje najlepiej czuje się wśród lasów i jezior w Wielkopolsce. Emocjonalnie związany zwłaszcza z Lasem Jelonek.
Jarek Mixer Mikołajczyk
Członek SDP, dziennikarz, publicysta, regionalista – redaktor naczelny Magazynu Kulturalnego Popcentrala.