Weź kulturę w swoje ręce! Debata i Targi Kultury

Weź kulturę w swoje ręce! To nasz apel i próba aktywizacji potencjału drzemiącego właśnie w Was! Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda organizacja koncertu lub wystawy? A może od jakiegoś czasu nosicie się z zamiarem zrealizowania własnego projektu, tylko nie wiecie jak zacząć? Rozumiemy jak ciężko wdrożyć się w środowisko kulturalne i aktywnie zacząć je kreować, nie mając dużego doświadczenia i zaplecza finansowego. Tym, którzy widzą swoją drogę w świecie kultury i sztuki, chcemy pokazać dostępne ścieżki rozwoju i dać przestrzeń do skonsultowania i rozwinięcia swoich projektów. A tych, którzy nie do końca wiedzą z czym to się je, chcielibyśmy zarazić swoją pasją i pokazać, ile możliwości i satysfakcji kryje się w realizowaniu własnych pomysłów. Świat kultury stoi otworem, wystarczy sięgnąć po narzędzia, które na Was czekają!

GDZIE?Instytut Kultury Europejskiej UAMul. Kostrzewskiego 5, Gniezno

KIEDY?14 grudnia 2023 [czwartek]godz. 12:00-16:00

Całe wydarzenie ma charakter edukacyjno-networkingowy, ma służyć aktywizacji i integracji osób już działających w kulturze i tych, które dopiero planują się za to zabrać. Chcemy stworzyć przestrzeń otwartą na wymianę poglądów, pomysłów oraz nastawioną na rozwój i współpracę. Wydarzenie podzielone będzie na dwa główne segmenty:

DEBATAJak młodzi ludzie mogą działać w kulturze? Od diagnozy aktualnej sytuacji młodych ludzi w świecie kultury, przez potrzeby i wyzwania, aż po wymianę doświadczeń i przegląd możliwości, które przed nimi stoją. Wszystko w ramach rozmowy z młodymi osobami aktywnie działającymi w kulturze na terenie Gniezna i Poznania. Debata jest otwarta dla wszystkich uczestników i każda osoba znajdzie przestrzeń do przedstawienia swoich opinii, obaw i przemyśleń związanych z szeroko pojętymi zagadnieniami aktywności w sektorze kultury.

TARGI KULTURY
W ramach Targów Kultury będziecie mieli okazję zapoznać się z przedstawicielami organizacji pozarządowych i instytucji kultury. Podczas spotkania będziecie mieli możliwość przedstawienia swoich planów, pomysłów na działania, które sami chcielibyście zorganizować lub wziąć w nich udział. Dodatkowo jest to szansa na nawiązanie różnych form współpracy, np. stażu lub praktyk, a także możliwość uzyskania konsultacji i wskazówek do dalszych działań. Będzie to przestrzeń, w której skorzystacie z doświadczenia osób działających zawodowo w kulturze.

Wystawcy: Stowarzyszenie Offeliada, Stowarzyszenie Ośla Ławka, Stowarzyszenie Fantasmagoria, Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, Centrum Kultury Scena To Dziwna, Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, Urząd Miejski w Gnieźnie.

PROGRAM WYDARZENIA
12:00 | DEBATA: Jak młodzi ludzie mogą działać w kulturze?14:00 | Przerwa14:15 | TARGI KULTURY: Spotkanie z reprezentantami lokalnych instytucji kultury.16:00 | Koniec

Wydarzenie organizują studentki i studenci projektowania kultury Instytutu Kultury Europejskiej UAM.

Patronami medialnymi wydarzenia są:Radio Meteor UAM, TV Gniezno, portal Nowa Europa Wschodnia