Warsztaty Uniwersyteckie dla Szkół Średnich. Edycja wiosenna 2023

Za nami pierwsza część wiosennej edycji Warsztatów Uniwersyteckich dla Szkół Średnich. W murach Instytutu Kultury Europejskiej gościliśmy uczennice i uczniów gnieźnieńskich placówek oświatowych: I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Warsztaty były przygotowane i poprowadzone przez nasze wykładowczynie oraz naszych wykładowców: dr. Mieszka Ciesielskiego, prof. UAM dr hab. Marię Gołdę-Sobczak, dr Katarzynę Jędraszczyk, dr. Piotra Pawlaka, dr Sylwię Szykowną, dr. Kamila Wasilkiewicza i powiązane z kierunkami studiów: komunikacja europejska, projektowanie kultury, zarządzanie w administracji lokalnej.

Nasi goście mieli okazję zdobyć wiedzę na temat wystąpień publicznych, publicystyki i informacji, zarządzania w sytuacjach konfliktowych, komunikacji i współpracy w zespole, awangardowych praktyk artystycznych oraz zagadnień filozoficznych.

Warsztaty zostały zaplanowane i zorganizowane przez członkinie i członków Zespołu ds. promocji Instytutu Kultury Europejskiej: dr. Mieszka Ciesielskiego, prof. UAM dr hab. Marię Gołdę-Sobczak, dr Zofię Kaczmarek, dr Emilię Twarowską-Antczak i dr. Kamila Wasilkiewicza przy wsparciu: prof. UAM dr. hab. Mateusza Jaegera, dr. Michała Ducha, mgr Ewy Gbur i mgr Pauliny Strzeszyńskiej.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację warsztatów gratulujemy, a Wam, Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie, dziękujemy za przybycie i zapraszamy do Instytutu Kultury Europejskiej.

Fot. E. Gbur