Tłumaczenie jako góra lodowa. Pani prof. Agnieszka Gicala o przekładzie – na przykładzie

W piątek 28 stycznia na zajęciach z przedmiotu translatorium językowe, prowadzonych dla III roku komunikacji europejskiej przez prof. Katarzynę Szewczyk-Haake, gościła Pani prof. dr hab. Agnieszka Gicala z Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Pani profesor jest cenioną tłumaczką z języka angielskiego, a także znakomitą znawczynią teoretycznych zagadnień przekładu. W ramach zajęć ze studentkami i studentami IKE wygłosiła fascynujący wykład na temat językowego obrazu świata w przekładzie, a następnie poprowadziła warsztaty, których uczestniczki i uczestnicy zmierzyli się z praktycznym zadaniem przełożenia na język polski Modlitwy Thomasa Mertona.