Szkolenia biblioteczne dla studentów pierwszego roku! Jak zapisać się i aktywować konto w Bibliotece IKE?

Studenci pierwszego roku mogą zdalnie utworzyć konto biblioteczne. W katalogu online bibliotek Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w zakładce „konto czytelnika” znajduje się przycisk – Nie masz konta? Zapisz się. Należy wypełnić formularz oraz zapisać tymczasowy numer karty bibliotecznej i dokonać zdalnie opłaty 12 złotych za aktywację konta.

Jednak by móc w pełni korzystać z konta bibliotecznego, zwłaszcza z dostępu do elektronicznych zasobów, należy dopełnić formalności związanych ze zdalnym zapisem.

Prosimy o wizytę w wypożyczalni, gdzie na miejscu zostaną dopełnione wszelkie formalności.

Szkolenie biblioteczne. Strona Studenta I roku

Na stronie znajdziesz informacje o szkoleniu bibliotecznym, obowiązującym w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie

Szkolenie biblioteczne jest prowadzone w formie kształcenia zdalnego w e-learningu pod nazwą „Edukacja Informacyjna i Źródłowa”, „Przysposobienie biblioteczne” lub na miejscu w bibliotece wydziałowej. Zajęcia są obowiązkowe i kończą się zaliczeniem w trakcie I roku studiów.

Celem zajęć jest przygotowanie studentów pierwszego roku studiów wszystkich kierunków Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu do korzystania z systemu biblioteczno-informacyjnego UAM i usług oferowanych przez bibliotekę oraz kształcenie umiejętności autonomicznego wyszukiwania informacji i literatury niezbędnej do optymalnego realizowania toku studiów.

Kurs jest dostępny po wpisaniu loginu i hasła, podobnie jak w systemie USOS UAM.  Listy uczestników są uzupełniane automatycznie na podstawie USOS-a. Studenci z drugiego naboru będą dodawani na bieżąco. Prosimy o cierpliwość.