Studenci z Chin uczestniczą w „Summer School: Polish Culture in the European Culture”

W dniach 10-23 lipca grupa 31 studentów z Chin uczestniczy w trzeciej już edycji szkoły letniej w naszym Instytucie. Chińczycy przyjechali z Zhejiang University Ningbo Instititue of Technology na zaproszenie dr hab. prof. UAM Beaty Frydryczak. Goście zwiedzą nasz kraj (m.in. Gniezno, Gdańsk, Kraków, Warszawę), wezmą udział w zajęciach naukowych obejmujących naukę podstaw języka polskiego oraz wykłady dotyczące polskiej kultury i historii. Za nimi spotkanie z zastępcą Prezydenta Miasta Gniezna – Michałem Pawłowskim. Mamy nadzieję, że również tegoroczna edycja szkoły letniej okaże się sukcesem oraz wpłynie pozytywnie na dalszą współpracę z uniwersytetem w Ningbo.