Studenci II roku komunikacji europejskiej w Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym w Poznaniu

We wtorek, 21 stycznia studenci II roku komunikacji europejskiej odwiedzili Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe w Poznaniu w ramach zajęć „Stereotypy i uprzedzenia w kulturze europejskiej”, które prowadzi prof. UAM dr hab. Filip Kubiaczyk. Pierwszym etapem wyjazdu było zwiedzanie Centrum i poznanie podstaw kultury i religii Islamu. Najciekawszym i najowocniejszym elementem zajęć okazał się pobyt w meczecie. Imam Youssef Chadid poświęcił studentom bardzo dużo czasu, opowiadając o swojej religii i kulturze, ale przede wszystkim odpowiadając na, często niełatwe, pytania. Mamy wielką nadzieję, że to nie będzie jednorazowa przygoda, ale powtórzy się jeszcze wielokrotnie.