„Sejm okiem młodych” – studenci IKE z wizytą w Warszawie

Nasi Studenci działają aktywnie poza Instytutem również w czasie sesji. Siedmioro z nich 11 i 12 lutego przebywało bowiem w Warszawie, za cel obierając odwiedzenie Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej. Wyjazd ten był jednocześnie projektem pt. „Sejm okiem młodych” realizowanym w ramach zajęć „warsztat projektowy” prowadzonych przez dr Emilię Twarowską-Antczak. Studenci mieli okazję poznać i zobaczyć z bliska m.in. Sejmową Salę Posiedzeń, salę obrad Senatu, pokój Wicemarszałka Sejmu czy Galerię Sejmu, w której odbywaja się spotkania z dziennikarzami. Dotychczas miejsca te, znane im były jedynie z telewizji. Projekt zakładał także spotkanie z posłem Dariusz Kurzawa – Poseł na Sejm RP, który wprowadził naszych Studentów w świat parlamentarzysty, odpowiadając często na niełatwe pytania, za co serdecznie dziękujemy! To była intrygująca i cenna lekcja o władzy ustawodawczej w Polsce, która z pewnością będzie kontynuowana.