Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Studencko-Doktorancka  “Kulturowe konteksty wykluczenia w Europie”

Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Studencko-Doktorancka “Kulturowe konteksty wykluczenia w Europie”

Rada Samorządu Studentów Instytutu Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Studencko-Doktorancką “Kulturowe konteksty wykluczenia w Europie”, która odbędzie się w dniach 15-16 maja 2023 roku. Tematem konferencji jest wykluczenie społeczne rozumiane jako zjawisko wielopłaszczyznowe, przejawiające się w wielu aspektach życia: edukacji, kulturze, prawie i religii. Konferencja ma na celu podjęcie dyskusji dotyczącej zarówno płaszczyzny teoretycznej, wiążącej się ze zjawiskiem wykluczenia, jak i wskazanie praktycznych rozwiązań zdiagnozowanych problemów.

Chcielibyśmy pochylić się między innymi nad następującymi zagadnieniami:

• Wykluczenie z perspektywy językowej
  • Ograniczenia i wykluczenia w edukacji
  • Dostępność przestrzeni miejskiej
  • Wykluczenie w ujęciu prawnym
  • Filozoficzne oblicza wykluczenia
  • Wykluczenie w tekstach kultury
  • Stereotyp jako narzędzie wykluczenia

Zgłoszenia udziału czynnego można przesyłać do 18 kwietnia 2023 roku za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Zgłoszenia udziału biernego można dokonać do 8 maja 2023 roku. W razie pytań lub problemów technicznych prosimy o kontakt na adres email konferencjawykluczenie2023@gmail.com. Rejestracja jest obowiązkowa zarówno dla panelistów, jak i słuchaczy. Opłata konferencyjna wynosi 40 zł od osoby. Dodatkowo możliwe jest zarezerwowanie noclegu w wysokości 60 zł od osoby za noc. Numer konta, na który należy dokonać wpłat, zostanie przesłany po akceptacji referatu.

Formularz rejestracyjny:

Wygłoszone referaty zostaną opublikowane na łamach czasopisma „Studia Europaea Gnesnensia” po pozytywnym przejściu procesu recenzenckiego. Teksty należy przesyłać do 19 maja 2023 roku.