O poezji i dostępności kultury – Spotkanie z Andrzejem Błażewiczem

Biblioteka Instytutu Kultury Europejskiej w Gnieźnie zaprasza na spotkanie autorskie, którego gościem będzie Andrzej Błażewicz – poeta, reżyser teatralny, dramatopisarz. Absolwent krakowskiej AST na Wydziale Reżyserii i Dramatu, związany z Teatrem Polskim w Poznaniu.
Spotkanie poświęcone będzie debiutowi poetyckiemu Andrzeja Błażewicza oraz zagadnieniom dostępności kultury. — „Ostatnie zimy” (Wydawnictwo Stowarzyszenie Pisarzy Polskich) to pierwsza w Polsce książka poetycka wydana równolegle w języku polskim i w Polskim Języku Migowym.
Rozmowa tłumaczona będzie na Polski Język Migowy przez panią Martę Jaroń.
W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem.
Ostatnie zimy to debiut poetycki Andrzeja Błażewicza i jednocześnie pierwsza w Polsce książka poetycka wydana równolegle w języku polskim i w Polskim Języku Migowym.
„Cały świat, świat w ogóle, nie nadaje się do zamieszkania. Od nadmiaru popada w abstrakcję. Choć przegrzany, zimno w nim i nieludzko. Dlatego można żyć tylko w swoim świecie, a ten składa się z kilku miejsc, kilkorga ludzi, paru zjawisk, kilkunastu rzeczy, zdaje się mówić Błażewicz. Niemal każda miniatura w jego debiutanckim tomie przynosi inną konstelację tych samych miejsc, ludzi, zjawisk i rzeczy. To w ich układach, obrotach i rytmach tkwi tajemnica tej zapisanej prozą, minimalistycznej, intrygującej poezji.”
Dariusz Sośnicki
***
Spotkanie jest realizowane we współpracy z uniwersyteckim Biurem Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami.
***
Rozmowę poprowadzi Agnieszka Ziebarth.