Noc Kupały w Piastowskiej Wiosce

Semestr letni na II roku projektowania kultury minął niepostrzeżenie. Wraz z okresem zaliczeń przedmiotów, nadszedł czas na zrealizowanie projektu z rekonstrukcji historycznych – „Nocy Kupały w Piastowskiej Wiosce”. Zadanie to powstawało sukcesywnie podczas zajęć w Instytucie: począwszy od pomysłu, przez stworzenie zarysu imprezy, napisanie projektu do Narodowego Centrum Kultury, badanie terenu Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, aż do zebrania ekipy i stworzenia wspaniałego dwudniowego wydarzenia. Zajęcia zawsze były sympatyczne i prowadzone z humorem. Kierowała nimi pani mgr Magdalena Zawol, na co dzień pracująca w biskupińskim Muzeum. Kilka miesięcy przed organizacją imprezy zaczęliśmy przyjeżdżać do Muzeum w Biskupinie i „robić research” potencjalnych miejsc zdatnych do ustanowienia ich jako punkty na trasie gry terenowej, która była jedną z atrakcji. Nazwa gry – „ W poszukiwaniu Kwiatu Paproci”- nawiązywała do tematyki miejsca (wioska wczesnopiastowska) i czasu (23-24 czerwca) w którym impreza miała się odbyć. Do przeprowadzenia wszystkich punktów programu zaangażowało się wiele osób: pracownicy muzeum, studenci z całej Polski, odtwórcy historyczni, zespół muzyczny. Było to wspaniałe wydarzenie, które pozwoliło zarówno turystom Muzeum, jak i organizatorom zyskać niesamowite wspomnienia i świetną zabawę. Bardzo cieszymy się z możliwości uczestniczenia w tak ciekawych i rozwijających możliwości zajęciach. Dziękujemy serdecznie pani mgr Magdalenie Zawol oraz życzymy wszystkim Studentom podobnego doświadczenia podczas studiów!

oprac. Paulina Michalska, Antonina Kozaczko