Projektowanie kultury

Dla kogo?

Jeśli ukończyłeś szkołę średnią i zdałeś maturę, a swoją przyszłość zawodową wiążesz z sektorem kultury – ten kierunek jest stworzony dla Ciebie! Zdobędziesz tu wykształcenie w ramach nowoczesnego systemu edukacji, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnego rynku pracy. Studia dzienne na poziomie uniwersyteckim pozwolą Ci zdobyć szeroką wiedzę humanistyczną i konkretne umiejętności praktyczne niezbędne w organizacji i promocji wydarzeń kulturalnych i turystycznych. Zostań projektantem kultury i turystyki!

A jeżeli już masz tytuł licencjata w zakresie nauk humanistycznych lub społecznych i chcesz pogłębić swoją wiedzę oraz kompetencje kulturoznawcze, to na studiach  magisterskich projektowanie kultury w pełni zrealizujesz swoje zamierzenia – na tym kierunku uzyskasz profesjonalne przygotowanie w zakresie zarządzania projektem kulturalnym, zdobywania finansowania i promocji wydarzeń kulturalnych.

Co będziesz studiować?

Projektowanie kultury – studia licencjackie to kierunek praktyczny – program przewiduje liczne zajęcia warsztatowe i terenowe oraz 360 godzin studenckich praktyk zawodowych, realizowanych m.in. w instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych. Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele interesujących i niezbędnych przedmiotów, koniecznych do profesjonalnej pracy w sektorze kultury; z nami postudiujesz zarządzanie instytucjami kultury, organizację imprezy i widowiska, prawne aspekty zarządzania kulturą, wprowadzenie do reklamy i kampanii reklamowej, kształtowanie wizerunku w kulturze, nowe narzędzia komunikacyjne, komunikację międzykulturowa, filozofię kultury, kulturę popularna, wiedzę o filmie, fotografię dokumentalną, rekonstrukcje historyczne, pilotaż i przewodnictwo turystyczne. Opanujesz wybrany język obcy na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Specjalności, które studenci wspólnie wybierają po pierwszym semestrze:

– Promocja kultury,

– Animacja ruchu turystycznego.

W ramach studiów magisterskich oferujemy Ci połączenie teoretycznie zorientowanego kulturoznawstwa z badaniami regionalnymi, historią kultury, koncepcjami krajobrazu kulturowego oraz zarządzaniem w kulturze, a także z praktycznie rozumianą animacją. Program studiów obejmuje cały szereg przedmiotów mieszczących się w ramach dyscypliny nauk o kulturze i religii, m.in. estetykę współczesną, kulturę artystyczną, semiotykę kultury, instytucje kultury w środowisku lokalnym, promocja wydarzeń kulturalnych, zarządzanie kulturą i wiedzą, organizację wydarzeń kulturalnych, kulturowe studia krajobrazowe. Przygotujemy Cię do pełnienia aktywnej, kulturotwórczej roli w środowisku lokalnym i do skutecznego oddziaływania na otoczenie kulturowe. Pomożemy Ci zdobyć tytuł magistra, abyś stał się liderem promocji kultury!

Specjalności, które studenci wspólnie wybierają po pierwszym semestrze:

– Promotor lokalnego dziedzictwa kulturowego,

– Menadżer kultury w środowisku lokalnym.

Co po studiach?

Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia uzyskasz tytuł licencjata i zdobędziesz kompetencje do podejmowania działań w zakresie organizacji imprez i widowisk kulturalnych oraz turystycznych. Dzięki temu będziesz mógł ubiegać się o zatrudnienie w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych i administracji samorządowej lub będziesz mógł prowadzić prywatną praktykę w zakresie animacji kulturalnej albo branży turystycznej. Jako absolwentowi studiów pierwszego stopnia, przedstawimy Ci ofertę kontynuacji kształcenia na studiach drugiego stopnia projektowania kultury – z nami zdobędziesz tytuł magistra!

Po skończonych studiach drugiego stopnia uzyskasz tytuł magistra i będziesz mógł profesjonalnie zarządzać regionalnymi, krajowymi i międzynarodowymi instytucjami kultury, podjąć się organizacji życia kulturalnego oraz pracować w dziedzinie promocji kultury. Studia dzienne na poziomie uniwersyteckim autentycznie przygotują Cię do pełnienia roli inicjatora wydarzeń kulturalnych, również z wykorzystaniem nowych mediów, a jako znawca europejskiego, polskiego i regionalnego dziedzictwa kulturowego, będziesz mógł stać się ekspertem animacji i promocji kultury w skali lokalnej i ponadregionalnej.

Dlaczego warto?

Kierunek projektowanie kultury to autentyczne studia dzienne prowadzone na poziomie uniwersyteckim. Takie wykształcenie stanie się Twoją najlepszą wizytówką i drogą do sukcesu! Studia w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie to nie tylko zdobywanie tytułów i zaświadczeń, to przede wszystkim czas spędzony w przyjaznym otoczeniu, pośród ludzi zaangażowanych i pragnących żyć bardziej.