logo spiker

„Studenckie Pismo Instytutu Kultury Europejskiej Spiker” to inicjatywa gnieźnieńskich badaczy, mająca na celu aktywizację i intensyfikację lokalnego życia akademickiego. W szczególności dedykowana jest ona ambitnym i uzdolnionym studentom Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie, choć otwartą pozostaje dla wszystkich chętnych i aktywnych z kraju i zagranicy.

Jak wskazuje symbolika logo spIKE®, kryjącego w sobie afiliację instytutową, pismo to stanowi narzędzie dla wymiany myśli, dla dyskusji naukowych i polemik. Wszak spiker to ten, który podaje wiadomości; ten, który mówi i mówić się nie boi. Pismo bowiem powstało jako swoiste forum, jako płaszczyzna służąca do realizacji pasji i zainteresowań studenckich: dogłębnych, ciekawych i niebanalnych. Niechaj świadczy o tym znaczenie angielskiego słowa spike, również zamarkowanego w naszym logo.

„spIKE®owi” przyświeca idea interdyscyplinarności i otwartości na nowe, ciekawe pomysły i interpretacje. W „Studenckim Piśmie Instytutu Kultury Europejskiej Spiker” publikuje się – w formie elektronicznej – artykuły naukowe i popularnonaukowe, eseje, felietony i recenzje. Numery nie są profilowane tematycznie i ukazują się nieperiodycznie.

Zapraszamy do współpracy!

Wymogi redakcyjne

Kontakt:

Teksty prosimy przesyłać na adres redakcji: spiker.pismo@gmail.com

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z redaktorami:

„spIKE®” powstał wiosną 2014 roku z inicjatywy Marka Błaszczyka i Tomasza Błaszczyka – kolejno studenta i doktoranta Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie. Jest to czasopismo nieperiodyczne, wydawane wyłącznie w formie internetowej. Funkcję redaktora naczelnego pełni dr Mieszko Ciesielski.

ÓSMY NUMER CZASOPISMA SPIKER

Drukuj

Szanowni Państwo!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że ukazał się ósmy numer „Studenckiego Pisma Instytutu Kultury Europejskiej SPIKER". Dziękujemy i gratulujemy naszym autorom!

Załączniki:
Pobierz plik (Spiker - nr 8-2017.pdf)Spiker - nr 8-2017.pdf787 kB2017-03-29 09:55

Siódmy numer czasopisma SPIKER

Drukuj

Szanowni Państwo!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że ukazał się ostatni przed wakacyjną przerwą, siódmy już numer „Studenckiego Pisma Instytutu Kultury Europejskiej SPIKER”. Dziękujemy i gratulujemy autorom. Cieszymy się, że możemy się wspólnie rozwijać!

 Zapraszając do lektury – zapraszamy do współpracy! Wszelkie informacje dotyczące pisma znaleźć można pod adresem: http://www.ceg.amu.edu.pl/index.php/spiker

 

Załączniki:
Pobierz plik (SPIKER - nr 7-2016.pdf)SPIKER - nr 7-2016.pdf425 kB2016-06-24 11:27

Szósty numer czasopisma SPIKER

Drukuj
Miło nam poinformować, że ukazał się dziś od dawna wyczekiwany szósty numer "Studenckiego Pisma Instytutu Kultury Europejskiej SPIKER". Po dłuższej przerwie mamy przyjemność zaprezentować cztery wyróżniające się teksty. Gratulujemy naszym autorom!
 
Zapraszając do lektury – zapraszamy do współpracy! Wszelkie informacje dotyczące pisma znaleźć można pod adresem:http://www.ceg.amu.edu.pl/index.php/spiker
 
Załączniki:
Pobierz plik (SPIKER - nr 6-2016.pdf)SPIKER - nr 6-2016.pdf348 kB2016-03-14 12:10

Piąty numer czasopisma SPIKER

Drukuj

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym ukazał się piąty numer „Studenckiego Pisma Instytutu Kultury Europejskiej SPIKER". Gratulujemy naszym autorom! 

Zapraszając do lektury – zapraszamy do współpracy! Wszelkie informacje dotyczące pisma znaleźć można pod adresem: http://www.ceg.amu.edu.pl/index.php/spiker

Redakcja

Załączniki:
Pobierz plik (SPIKER - nr 5-2015.pdf)SPIKER - nr 5-2015.pdf337 kB2015-03-31 09:50