Gnieźnieńskie retrospekcje. Gniezno wczoraj i dziś – podsumowanie projektu

11 marca odbył się finał projektu Gnieźnieńskie retrospekcje. Gniezno wczoraj i dziś. Projekt był realizowany przez studentki i studentów III roku komunikacji europejskiej oraz III roku projektowania kultury we współpracy z Gnieźnieńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Opiekę merytoryczną sprawowały nad nim dr Sylwia Szykowna oraz Pani Danuta Wiśniewska. Efektem projektu była wystawa, na której można było zobaczyć refotografie dawnego i dzisiejszego Gniezna oraz usłyszeć wywiady przeprowadzone z mieszkankami i mieszkańcami miasta na temat jego przeszłości. Podczas finału odbyły się także spacer dźwiękowy i warsztaty plastyczne skupione wokół przyszłości Gniezna. Wszystkie wykonane w ramach projektu refotografie oraz obraz zostaną przekazane na licytację dla rodzin z Ukrainy, która odbędzie się w czerwcu w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Gnieźnie. Projekt został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gniezna, Pana Tomasza Budasza. Został dofinansowany ze środków konkursu Kowadło 2.0.

Zachęcamy do obejrzenia relacji TV Gniezno oraz fotorelacji z finału projektu.

Fot. Martyna Krukowska