Godziny otwarcia biblioteki i zasady korzystania w warunkach pandemii

Biblioteka czynna w pn., wt., czw., pt.

w godzinach  9.00 – 16.00;

w środy – od 9.15-16.00.

 

UWAGA, 

30 września w godzinach 11.00-13.00

Biblioteka IKE będzie nieczynna.

W miesiącu wrześniu

Biblioteka IKE pełni dyżur w godz.

od 9.00-15.00 (pn-pt).

Termin zwrotu wypożyczanych materiałów :

9 października 2020 r.

Usługi są  ograniczone do wypożyczeń oraz zwrotów książek.

Z dniem 1 października na specjalnych zasadach będzie można korzystać z czytelni bibliotecznych. Zasady te zostaną podane w następnych komunikatach. 

 

 Poniżej:

Zasady korzystania z Biblioteki IKE w warunkach pandemii:

 

  1. Wszyscy czytelnicy UAM mogą korzystać z usługi wypożyczania na zewnątrz.
  2. Warunkiem koniecznym jest posiadanie konta czytelnika aktywowanego w bieżącym roku akademickim i wolnego od blokad finansowych.
  3. Zapisanie się do biblioteki bądź aktywacja konta bibliotecznego możliwe są on-line przez kliknięcie w zakładkę Konto czytelnika.
  4. Wszelkie zobowiązania finansowe wobec biblioteki należy uregulować z wykorzystaniem bankowości elektronicznej przed wizytą w punkcie wypożyczeń.
  1. Książki należy zamówić elektronicznie w katalogu online, poprzez przycisk „zamów”(BU) lub e-mail (BIKE).
  2. Z księgozbioru niepodlegającemu wypożyczeniom, biblioteki mogą wykonać kopie, na które należy złożyć zamówienie za pomocą poczty elektronicznej amu.edu.pl na adres danej biblioteki – usługa Zamów skan.
  3. Odbiór zamówionych pozycji jest możliwy w lokalizacji, w której zostały zamówione zbiory – po otrzymaniu informacji o możliwości odbioru w Koncie czytelnika (BU)lub na e-mail (BIKE).
  4. Nie ma możliwości dokonania płatności gotówkowych. Ponowne wypożyczenie książek będzie możliwe po 3-dniowej kwarantannie, chyba, że dotyczy tej samej osoby. Przedłużenia możliwe on-line lub telefonicznie.
  5. Podczas przebywania w obrębie Biblioteki czytelnicy powinni zachowywać dystans  (minimum 2 m). Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Uwaga: na prośbę bibliotekarza prosimy odsłonić usta. Biblioteka obsługiwana jest przez osoby z niepełnosprawnością, jedna z nas czyta z ruchu warg. Ekran ochronny zwiększy Państwa bezpieczeństwo.

Pozostałe sprawy możliwe do załatwienia zdalnie prosimy kierować na e-mail: bibliotekaike@amu.edu.pl;      rames@amu.edu.pl

lub  telefonicznie  na nr tel. 61 829 48 11 (prosimy dzwonić do skutku).

Ewentualne opłaty za nieterminowy zwrot nie będą pobierane za zaległości powstałe w okresie zawieszenia zajęć.

Przypominamy o możliwości korzystania z elektronicznych zasobów UAM (konieczność posiadania konta czytelnika, poniżej podstawowe linki)

     http://lib.amu.edu.pl/bazy-danych/

     http://lib.amu.edu.pl/ksiazki-elektroniczne/

     http://lib.amu.edu.pl/e-czasopisma/

     https://wbn.icm.edu.pl/

 

Przypominamy p.t. Czytelnikom o  możliwości zdalnego regulowania opłat za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych (z poziomu konta czytelnika). Uwaga: nie oznacza to przedłużenia terminu zwrotu! Książkę należy jak najszybciej odnieść do właściwej biblioteki!