Godziny udostępniania

W roku akademickim 2022/2023

Biblioteka Instytutu Kultury Europejskiej w Gnieźnie będzie czynna od poniedziałku do piątku

w godz. 9.00-16.00

 

Zachęcamy do korzystania z Biblioteki w wolnym dostępie.

Zapraszamy do Czytelni, gdzie możliwe jest skorzystanie z komputera i skanera, wyłącznie do celów naukowych.

Skanowanie wybranych przez siebie materiałów bibliotecznych wykonuje Czytelnik osobiście.

Prosimy pamiętać o dezynfekcji rąk przed podejściem do stanowiska obsługi czytelnika.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Biblioteki

Przypominamy, że obowiązuje opłata za nieterminowy zwrot książek (0,30 gr/doba/jeden wolumin).

____________________

 

Nie realizujemy już  usługi „Zamów skan”. Nieodpłatne skanowanie wybranych przez siebie materiałów bibliotecznych wykonuje czytelnik osobiście. Korzystanie z komputera i skanera możliwe wyłącznie do celów naukowych.

Prosimy pamiętać o dezynfekcji rąk przed i po użyciu sprzętu.

Od 28 marca 2022 został zniesiony obowiązek noszenia maseczek na terenie Biblioteki IKE.

Zasady korzystania z Biblioteki IKE w warunkach pandemii.
W przypadku lokalnego wzrostu liczby zakażeń lub znacznego pogorszenia się sytuacji epidemicznej możliwy powrót do stosowania wcześniej przyjętych zasad reżimu sanitarnego.

  1. Wszyscy czytelnicy UAM mogą korzystać z Biblioteki  z ograniczeniami wynikającymi z aktualnej potrzeby zachowania bezpieczeństwa sanitarnego.
  2. Warunkiem koniecznym jest posiadanie Konta Czytelnika aktywowanego w bieżącym roku akademickim i wolnego od blokad finansowych.
  3. Zapisanie się do biblioteki bądź aktywacja konta bibliotecznego możliwe są w Bibliotece lub on-line (ze strony Biblioteki Uniwersyteckiej, przez kliknięcie w zakładkę Konto czytelnika).
  4. Zwrotu wypożyczonych książek można dokonać osobiście, za pośrednictwem upoważnionej osoby lub przesłać pocztą na adres: Biblioteka Instytutu Kultury Europejskiej, ul. Kostrzewskiego 5, 62-200 Gniezno; dzień odebrania przesyłki przez Bibliotekę jest dniem zwrotu książki do Biblioteki.
  5. Zalecamy zamawianie książek przez e-mail (bibliotekaike@amu.edu.pl);    Przedłużenia terminu zwrotu nadal można dokonać on-line lub telefonicznie.
  6. Podczas przebywania w obrębie Biblioteki czytelnicy prosimy zachowywać rozsądny dystans. Należy przestrzegać aktualnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego: dezynfekować ręce, w razie potrzeby zasłaniać usta.

 

Wszelkie operacje finansowe (uaktualnianie konta, regulowanie należności za nieterminowy zwrot) można regulować także zdalnie.

Aktualizacji konta zdalnie dokonujemy  z adresu: https://uam-hip.pfsl.poznan.pl  .

W razie potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny (61 829 4811) lub mailowy (bibliotekaike@amu.edu.pl ; rames@amu.edu.pl).

Przypominamy o możliwości korzystania z elektronicznych zasobów UAM (konieczność posiadania konta czytelnika, poniżej podstawowe linki)

     http://lib.amu.edu.pl/bazy-danych/

     http://lib.amu.edu.pl/ksiazki-elektroniczne/

     http://lib.amu.edu.pl/e-czasopisma/

     https://wbn.icm.edu.pl/