Drukuj

STUDIA EUROPEJSKIE NOWEJ GENERACJI

PROJEKTOWANIE KULTURY – KREUJ, ZARZĄDZAJ, REALIZUJ SIEBIE!

 

Projektowanie kultury to praktyczny kierunek studiów kształcący przyszłych animatorów i menadżerów kultury. Naszym celem jest przygotowanie absolwenta do samodzielnej działalności w państwowych i samorządowych instytucjach kulturalnych, przedsiębiorstwach działających na rynku kultury oraz instutucjach trzeciego sektora kształtujących polską sferę publiczną.

 

Uczymy rozumienia i posługiwania się najróżniejszymi środkami wyrazu, od tekstu literackiego i rzeźby, przez film i videoklip, po tekst piosenki czy internetowy mem.

 

W ramach kierunku proponujemy dwie specjalności:

 

  • animację ruchu turystycznego
  • promocję dziedzictwa kulturowego.

 

Jeśli widzisz swą przyszłość w branży turystycznej, to nasze studia pozwolą Ci zrozumieć reguły rządzące tym rynkiem oraz kulturowe ispołeczne aspekty kształtowania się popytu na usługi turystyczne. U nas poznasz techniki sprzedaży produktu turystycznego, a przede wszystkim nauczysz się zarządzać tym produktem!

 

Promocja dziedzictwa kulturowego jest wykorzystywana zarówno w branży kulturalnej (teatrze, muzyce, filmie, literaturze), jak i turystycznej, a nawet w public relations i polityce. Celem tej specjalności jest pogłębienie wiedzy o naszym dziedzictwie kulturowym oraz technikach i mozliwościach jego promocji. Pamiętaj: dziedzictwo to wykorzystanie przeszłości do współczesnych celów!

 

 

MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ LOKALNIE

 

Kierunek powiązany jest z licznymi lokalnymi inicjatywami realizowanymi przy współpracy z regionalnymi instytucjami kultury. Kształcimy specjalistów przygotowanych do:

 

  • organizacji imprez i widowisk kulturalnych,
  • zarządzania projektami kulturalnymi,
  • promocji dziedzictwa kulturowego,
  • zarządzania instytucjami kultury.

 

Projektowanie kultury oferuje niezwykle bogatą ofertę praktyk w regionalnych instytucjach kultury. W naszym Instytucie będziesz miał możliwość realizacji własnych projektów – od wystaw i pokazów filmów, po koncerty, spektakle i imprezy plenerowe. To właśnie u nas będziesz miał/a możliwość przeniesienia światowych trednów kulturowych na grunt lokalny i sprawdzenia, jak europejskie idee realizują się na poziomie gminy czy powiatu. Uczymy, jak kreować lokalne zjawiska kulturalne bez kompleksów wobec tego, co globalne.

 

Zorganizować koncert czy performance w wielkim mieście i ściągnąć na niego publikę – standard! Zrobić to samo w północnej Wielkopolsce lub na Pałukach – to jest wyzwanie dla nowoczesnego menadżera kultury!

 

„Praktyczny kierunek studiów” to dla nas nie tylko slogan. Jeśli chcesz sprawdzić się jako menadżer kultury, to Instytut Kultury Europejskiej jest dla Ciebie idealnym miejscem.

 

Absolwent kierunku projektowanie kultury uzyska tytuł licencjata i będzie mógł w IKE UAM kontynuować studia magisterskie na kierunku komunikacja europejska na specjalności „medioznawczej” lub na specjalności „zarządzanie instytucjami kultury”.

 

STUDIA WARTE ZACHODU

 

W Instytucie Kultury Europejskiej będziesz studiował w międzynarodowym gronie studentów, słuchał wykładów profesorów z wielu zagranicznych uczelni. W ten sposób bezpośrednio poznasz uwarunkowania komunikacji europejskiej.

 

Wiedzę o świecie będziesz poszerzał podczas zagranicznych wypraw badawczych.

 

Będziesz mógł wziąć udział w programie Erasmus+ i na koszt Unii Europejskiej studiować semestr lub dwa na uczelni szwajcarskiej, włoskiej, niemieckiej, hiszpańskiej.

 

 

STUDIUJ PO EUROPEJSKU

 

Przez pięć lat będziesz mieszkał i zdobywał wiedzę w najnowocześniejszym kampusie uniwersyteckim.

 

Apartamenty studenckie składają się z trzech sypialni jedno- i dwuosobowych oraz saloniku z aneksem kuchennym. Każdy posiada własny balkon i darmowe łącze internetowe. W studenckiej części kampusu znajdują się także: stołówka, klub, boisko sportowe i sala gimnastyczna z siłownią. Budynek dydaktyczny mieści nowoczesną bogatą bibliotekę, salę kinową, sale seminaryjne, aulę. Aula wyposażona jest w system tłumaczeń symultanicznych. Dzięki łączom telekonferencyjnym studenci słuchają w Gnieźnie wykładów wygłaszanych z różnych zakątków świata.

 

Studia w Gnieźnie to luksusowe warunki życia za dużo niższą cenę, niż w Toruniu czy Bydgoszczy! Kończysz studia w IKE UAM w Gnieźnie z dyplomem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Warto!

 

szukaj nas na:

www.projektowaniekultury.amu.edu.pl

Załączniki:
Pobierz plik (plan studiow .pdf)plan studiow .pdf56 kB2016-08-04 07:57