Zakład Kultury Współczesnej i Multimediów

Zakład Kultury Współczesnej i Multimediów jest jednostką organizacyjną Instytutu Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

13 kwietnia w Instytucie Kultury Europejskiej UAM

Drukuj

Pracownicy Zakładu Kultury Współczesnej i Multimediów IKE zapraszają wszystkich zainteresowanych historią II wojny światowej w wymiarze globalnym i regionalnym na konferencję dotyczącą eksterminacji chorych oraz tych, których NSDAP uznało za obciążenie społeczne, a ich życie uznało za niewarte przeżycia. Główny akcent konferencji przypada na wydarzenia w szpitalu Tiegenhof (Dziekanka) w Gnieźnie. Podczas konferencji dyskutować też będziemy o pamięci, o tym, jak mówimy, jak przedstawiamy tamte wydarzenia, czym jest historia, czym pamięć zbiorowa, a czym pamięć indywidualna.

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (program.doc)program.doc36 kB2016-04-11 06:49

Promocja książek

Drukuj

Serdecznie zapraszamy na promocję najnowszych książek Instytutu Kultury Europejskiej. W serii Acta Humanistica Gnesnensia ukazały się dwie prace pod redakcją prof. Marii Tomczak i prof. Grażyny Gajewskiej:

Zachodnioeuropejska mozaika kulturowa (1848-2010)

Kulturowy bricolage (po)nowoczesnej Europy Zachodniej

 

 

 

Promocja książek i dyskusja na temat zagadnień poruszanych w tych tomach będzie miała miejsce w budynku Kolegium Europejskiego 18 listopada 2015 r., o godz. 12.00.

Otwatre spotkania z gender studies

Drukuj

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dr hab. Edytą Głowacką-Sobiech oraz prof. UAM dr hab. Grażyną Gajewską, organizowane przez Gender Studies UAM.

 

18 kwietnia 2015, Collegium Maius (Poznań, ul. Fredry 10), Sala Śniadeckich, godz. 15:00-18:00.