Studiuj Komunikację Europejską

Drukuj

STUDIA EUROPEJSKIE NOWEJ GENERACJI

KOMUNIKACJA EUROPEJSKA

 

Komunikacja Europejska – zostań skutecznym humanistą XXI wieku!

 

Komunikacja europejska to studia kształcące nowoczesnych humanistów, biegle orientujących się w europejskiej rzeczywistości kulturowej, politycznej i medialnej. Studia te dają narzędzia umożliwiające sprawne funkcjonowanie w strukturach europejskich, branży kulturalnej i turystycznej, a także świecie współczesnych mediów oraz instytucjach samorządowych.

 

Studiując u nas, zdobywasz wiedzę filologiczną, prawniczą, politologiczną, historyczną, kulturoznawczą i technologiczną. Komunikacja europejska łączy tradycję z nowoczesnością, daje solidne podstawy teoretyczne i praktyczne, przygotowuje do podejmowania wyzwań XXI wieku.

 

Komunikacja Europejska umożliwi Ci świadome kształtowanie kompetencji zawodowych. 

 

Studia pierwszego stopnia:

Specjalizacje:

 • dyplomacja europejska

 • turystyka kulturowa

Studia drugiego stopnia:

Specjalizacje:

 • medioznawstwo

 • zarządzanie instytucjami kultury

 • edukacja europejska

 

KOMUNIKUJ SIĘ Z EUROPĄ – TĄ DALEKĄ I TĄ NAJBLIŻSZĄ

 

Nauczysz się zarządzać wiedzą, komunikować się w trudnych sytuacjach, tworzyć przekazy medialne i  marketingowe, w konsekwencji sprostasz najnowszemu wyzwaniu Europy – budowaniu skutecznych, opartych na szacunku relacji w nowoczesnym świecie. Dzięki Komunikacji europejskiej zrozumiesz i poznasz zarówno tę daleką Europę, jak i tę bliską, która towarzyszy Twemu życiu od zawsze. 

 

U nas poznasz nie tylko tradycyjne teksty kultury, ale także pod opieką teoretyków i praktyków odbędziesz podróż w XXI wiek i nauczysz się czytania współczesnej popkultury. Unikatowa umiejętność jej krytycznej oceny wchodzi w zakres niezbędnych kompetencji zawodowych na otwartym dla Ciebie rynku pracy. 

 

Zdobyta wiedza w zakresie prawa autorskiego i międzynarodowego odsłoni przed Tobą różnorodne perspektywy zawodowe. 

 

W trakcie warsztatów, konwersatoriów i wykładów poznasz zasady składania i redagowania nowych form przekazu, odpowiadających trendom współczesnej kultury i technologii.

 

 

Komunikacja europejska otworzy przed Tobą nowe, nieznane Ci dotąd obszary aktywności zawodowej i osobistej. Czy zostaniesz „wolnym strzelcem”, czy też będziesz rozwijał karierę w większych strukturach – to zależy głównie od Ciebie. Nasze studia pozwolą Ci odnaleźć własną ścieżkę i przygotują do skutecznego podążania nią.  

 

STUDIA WARTE ZACHODU

 

W Instytucie Kultury Europejskiej będziesz studiował w międzynarodowym gronie studentów, słuchał wykładów profesorów z wielu zagranicznych uczelni. W ten sposób bezpośrednio poznasz różne wymiary komunikacji europejskiej.

 

Wiedzę o świecie będziesz poszerzał podczas zagranicznych wypraw badawczych. Będziesz mógł wziąć udział w programie Erasmus+ i na koszt Unii Europejskiej studiować semestr lub dwa na uczelni szwajcarskiej, włoskiej, niemieckiej czy hiszpańskiej.

  

     

                                         

   

STUDIUJ PO EUROPEJSKU

Przez pięć lat będziesz mieszkał i zdobywał wiedzę w najnowocześniejszym kampusie uniwersyteckim.

 

Apartamenty studenckie składają się z trzech sypialni jedno- i dwuosobowych oraz saloniku z aneksem kuchennym. Każdy posiada własny balkon i darmowe łącze internetowe. W studenckiej części kampusu znajdują się także: stołówka, klub, boisko sportowe i sala gimnastyczna z siłownią. Budynek dydaktyczny mieści nowoczesną, bogatą bibliotekę, salę kinową, sale seminaryjne, aulę. Dzięki łączom telekonferencyjnym studenci w Gnieźnie słuchają wykładów wygłaszanych przez uczonych z różnych zakątków świata.

 

Studia w Gnieźnie to luksusowe warunki życia za dużo niższą cenę!

 

NOWE KADRY DLA NOWEJ EUROPY

Wyposażamy naszych studentów w narzędzia, które pozwolą im odnaleźć się na tradycyjnym i elektronicznym rynku pracy.

 

Nasi absolwenci realizują się zawodowo, pracując w:

 • działach promocji administracji samorządowej, uczelni wyższych, dużych korporacji,
 • działach HR firm logistycznych, produkcyjnych i handlowych,
 • krajowych i międzynarodowych organizacjach pozarządowych,
 • biurach podróży,
 • wydawnictwach,
 • mediach elektronicznych i tradycyjnych,
 • start-up’ach o charakterze promocyjnym i kulturotwórczym.

Absolwenci komunikacji europejskiej otrzymują narzędzia, które umożliwią im sprostanie wymogom zmieniającego się rynku pracy, na który wkroczą z dyplomem jednej z najlepszych uczelni w Polsce – Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

      

Tu będziesz studiował!

 

Załączniki:
Pobierz plik (Specjalnosc Dyplomacja europejska.pdf)Specjalnosc Dyplomacja europejska.pdf90 kB2016-08-04 07:59
Pobierz plik (Specjalnosc Edukacja europejska.pdf)Specjalnosc Edukacja europejska.pdf69 kB2016-08-04 07:59
Pobierz plik (Specjalnosc Medioznawstwo.pdf)Specjalnosc Medioznawstwo.pdf68 kB2016-08-04 07:59
Pobierz plik (Specjalnosc Turystyka kulturowa.pdf)Specjalnosc Turystyka kulturowa.pdf90 kB2016-08-04 07:59
Pobierz plik (Specjalnosc Zarzadzanie instytucjami kultury.pdf)Specjalnosc Zarzadzanie instytucjami kultury.pdf69 kB2016-08-04 08:00