Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" z Warszawy z wyjazdową ekspozycją edukacyjną w Gnieźnie

Print

 

Aby odwiedzić Muzeum, musielibyśmy jechać do Warszawy

Tym razem Muzeum przyjedzie do nas

 

 

         W ramach kolejnych obchodów Dnia Judaizmu Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz oraz Dyrektor Instytutu Kultury Europejskiej UAM prof. zw. dr hab. Leszek Mrozewicz zapraszają do odwiedzenia tzw. "Muzeum na kółkach" do Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie (ul. Kostrzewskiego 5-7) w dniach 18-20 stycznia 2017 roku.

 

        Zaproszenie jest skierowane do wszystkich mieszkańców Gniezna i okolic. Ze względu na walor edukacyjny zapraszamy zwłaszcza uczniów i nauczycieli gnieźnieńskich szkół wszystkich szczebli oraz klasy akademickie. Ekspozycja będzie otwarta zarówno w godzinach przedpołudniowych (od 9.00 do 13.00) jak i po południu (od 16.00 do 20.00). Naprawdę warto! Wstęp wolny.

Muzeum zaprasza na wystawę edukacyjną, która opowiada o historii i tradycji polskich Żydów. Towarzyszy jej bogata ekspozycja oraz ciekawa prezentacja przeprowadzana przez wykwalifikowanych animatorów, którzy są pracownikami Muzeum,

         Główne cele: przybliżenie ogólnopolskiego i lokalnego dziedzictwa żydowskiego, promocja działalności Muzeum "Polin, zmniejszanie barier w dostępie do kultury i edukacji, wsparcie lokalnych koordynatorów zaangażowanych w ochronę dziedzictwa narodowego i żydowskiego w Polsce.

         Wystawa to 1000 lat historii Żydów na ziemiach Polski, która zawiera: trójwymiarową makietę sztetla, przybliżająca najważniejsze miejsca typowego polsko-żydowskiego miasteczka; fragmenty wypowiedzi młodych polskich Żydów, szukających odpowiedzi na pytania: "kto jest Żydem?" oraz "co to znaczy być Żydem dzisiaj?"; kalendarium, zawierające główne punkty z historii Żydów polskich.

 

Zobacz: www.facebook.com/muzeumnakolkach

 

W celu umówienia dnia i godziny odwiedzin wystawy dla poszczególnych szkół i klas prosimy kontaktować się bezpośrednio z ks. prof. UAM dr. hab. Waldemarem Szczerbińskim, kierownikiem Zakładu Kultury Judaizmu Europejskiego IKE UAM.

 

Dane kontaktowe:

Ks. prof. UAM dr hab. Waldemar Szczerbiński

e-mail: heschel@poczta.onet.pl

tel. kom.: 604 943 927