Rozwój współpracy IKE UAM z Centrum Inicjatyw Regionalnych i Międzynarodowych

Print

Dla Instytutu Kultury Europejskiej UAM niezwykle ważna jest współpraca z trzecim sektorem, zwłaszcza z podmiotami, które pracują nad rozwojem i promocją dziedzictwa kulturowego oraz wspierają dialog międzykulturowy.  Z przyjemnością możemy stwierdzić, że rozpoczęta niedawno współraca z Fundacją Centrum Inicjatyw Regionalnych i Międzynarodowych przynosi rezultaty bardzo korzystne dla naszych studentów.

 

Read more...

Delegacja IKE UAM w Humaniu!

Print

Pracownicy Instytutu Kultury Europejskiej UAM, prof. zw. dr hab. Grzegorz Łukomski i dr Kamil Wasilkiewicz, w dniach 17-20 maja 2017 roku odwiedzili Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Pawła Tyczyny w Humaniu. Na zaproszenie naszych ukraińskich partnerów wzięli udział w Dniach Polski, uczestnicząc w widowisku artystycznym przygotowanym przez studentów oraz konferencji pt. "Ukraina i Polska: Historyczne i Kulturowe Dobrosąsiedztwo".

   

Podczas jej obrad profesor Łukomski przedstawił referat poświęcony Unii Europejskiej - "Unia Europejska: założenia i perspektywy". Opowiedział o okolicznościach jej powstania, omówił jej aktualną sytuację polityczną oraz odniósł się do idei jej rozszerzenia o państwo ukraińskie. Podjęta problematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników konferencji, wywołując ożywioną i niezwykle ciekawą dyskusję. 

Read more...

"Szlak Piastowski. Jaki? Przebudowa - Założenia - Perspektywy"

Print

Debata poświęcona funkcjonowaniu Szlaku Piastowskiego już za nami. Wydarzenie zwróciło uwagę opinii publicznej na proces przekształcania jednej z najważniejszych w Polsce tras turystycznych. Nie zabrakło trudnych pytań, interesujących odpowiedzi i odrobiny emocji. Wszystkim uczestnikom debaty serdecznie dziękujemy za przybycie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Pracownicy Zakładu Studiów Gnieźnieńskich  

 

O Aleksandrze Wielkim i epoce hellenistycznej

Print

     Szóstego marca 2017 roku prof. UAM dr hab. Filip Kubiaczyk z Instytutu Kultury Europejskiej UAM wygłosił wykład dla Koła Akademickiego działającego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lesznie. Tym razem bohaterem wykładu był Aleksander Wielki (356-323 p.n.e.).

     

Read more...