Informacje o profilu Koła „Samowar”

Drukuj

Koło powstało na początku 2013 roku. Zrzesza studentów, którzy chcą uczestniczyć w poszerzaniu i popularyzowaniu wiedzy na temat krajów obszaru byłego Związku Radzieckiego. Interesują nas także kraje pogranicza kulturowego np. Turcja.  Koło integruje  środowisko studentów UAM zainteresowanych obszarem byłego Związku Radzieckiego. W ramach „Samowaru” prowadzone są prace naukowe, organizowane są wycieczki naukowe, warsztaty, konferencje, wykłady gościnne i spotkania o charakterze naukowym. Można także rozwijać swoje pasja artystyczne, śpiewać i tańczyć w zespole „Samowar”, który pokazuje kulturę krajów Wschodniej Słowiańszczyzny.  Pozawalamy na indywidualizm, ale działamy w grupie.

Jesteśmy ciekawi Twoich pomysłów na nowe działania!

Opiekunami naukowymi Koła „Samowar” są dr Katarzyna Jędraszczyk i dr Piotr Oleksy

 

 

Deklaracja członkowska

Regulamin

 

 

Działania w 2016/2017

Organizacja wspólnego wyjścia do kina na film „Wołyń”. Debata po projekcji filmu. W pokazie uczestniczyli także studenci spoza koła   -  listopad 2017

II

Pomoc Koła Samowar w realizacji sympozjum pt. „Tożsamość i geopolityka. Ćwierćwiecze Republiki Mołdawii i Naddniestrza” oraz spotkania z dyplomatą Bogumiłem Luftem (2 – 3 marca 2017) 

III

Koło Samowar organizuje Dni Kultur Słowiańskich 18 maja i 27 maja 2017

 

Załączniki:
Pobierz plik (Deklaracja Czlonka.doc)Deklaracja Czlonka.doc25 kB2017-05-04 07:57
Pobierz plik (Regulamin.doc)Regulamin.doc43 kB2017-05-04 07:56

Dokąd idziesz, Ukraino?

Drukuj

Serdecznie zapraszamy na spotkanie pt. „Quo vadis, Ukraino?", które odbędzie się 28.02.2014 r. w sali 2.06 Kolegium Europejskiego w Gnieźnie. Wspólnie podejmiemy się refleksji nad przyczynami, przebiegiem i skutkami bieżących wydarzeń na Ukrainie. Zachęcamy do udziału w dyskusji.

dr Katarzyna Jędraszczyk
oraz członkowie Koła Naukowego „Samowar"

Konferencja studencka i seminarium z naukowcami z Rosji

Drukuj
Opiekun Koła Naukowego Wschodoznawców SAMOWAR dr Katarzyna Jędraszczyk wraz z członkami koła zorganizowali 23 maja 2013 seminarium połączone z konferencją studencko-doktorancką pt. „Śmiesznie czy strasznie? Stereotypy i uprzedzenia w życiu społecznym". Podczas seminarium z udziałem znakomitych gości z Irkuckiego Uniwersytetu Państwowego – prof. Tatiany Tieriechowej i prof. Iriny Kysztymowej – zaprezentowano sposoby diagnozowania i polepszania kompetencji kulturowej oraz wyniki badań socjologicznych dotyczących postrzegania innych krajów i ich obywateli przez młodych ludzi uczących się w Obwodzie Irkuckim w Rosji.

Czytaj więcej...