Koło Naukowe Miłośników Starożytności "Forum Romanum"

forum romanum
Koło Naukowe Miłośników Starożytności "Forum Romanum" działa przy Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie, od 2011 roku.
Wśród członków znajdują się miłośnicy historii antycznej, zwłaszcza tej związanej z historią starożytnego Rzymu. Pomimo dość krótkiej działalności możemy się poszczycić organizacją wielu wypraw naukowych oraz tzw. wykładów otwartych.
Odbyliśmy podróż do Warszawy do tamtejszego wydziału Muzeum Narodowego, odwiedziliśmy także Muzeum Archeologiczne w Poznaniu. Udało nam się także zorganizować wyprawę naukową do serca starożytności. Przez tydzień przebywaliśmy we Włoszech gdzie zwiedziliśmy wszystkie najważniejsze miejsca związane z historią państwa Rzymskiego.
Udało nam się także zaprosić do Kolegium Europejskiego wielu znakomitych historyków którzy poprowadzili wykłady które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów nie tylko z Gniezna ale także z Poznania.
W najbliższym czasie wyruszamy na kolejną ekspedycję naukową, tym razem do Wiednia. Planujemy także kilka wykładów otwartych, o których na bieżąco będziemy informować.

Jeśli jesteś zainteresowany historią antyczną zapraszamy na nasze spotkania. Wszelkie informacje odnośnie spotkań oraz wydarzeń organizowanych przez nasze Koło Naukowe można śledzić bezpośrednio na Facebooku. Adres naszego oficjalnego konta: http://www.facebook.com/forum.romanum.gniezno
Osoby chętne do współpracy zapraszamy również do kontaktu e-mailowego.

Zarząd Studenckiego Koła Naukowego Forum Romanum:

Opiekun naukowy: dr Michał Duch
Przewodniczący: Marcin Śrama
Wiceprzewodniczący: Justyna Plenzler


Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału filmowego poświęconemu naszej działalności.

http://youtu.be/ZSFXAbpfuoE

„Spotkanie Londyńskie"

Drukuj

     Jak wyglądała droga od Londinium, miasta założonego przez Rzymian w I wieku n.e., na terenie obecnego Londynu, do tegoż miasta w jego obecnym kształcie? Na to pytanie spróbowali odpowiedzieć studenci Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie.
W dniach 24-27 marca br. członkowie Koła Naukowego Miłośników Starożytności „Forum Romanum" przebywali w Londynie, by zbadać zaplecze historyczne i kulturalne miasta.

Czytaj więcej...