Kierunki studiów i specjalizacje:

• Projektowanie kultury

• Projektowanie kultury - I stopień - licencjackie (dzienne i zaoczne)

• specjalność - animacja ruchu turystycznego

• specjalność - promocja dziedzictwa kulturowego

• Komunikacja Europejska

• Komunikacja europejska - I stopień - licencjackie (dzienne i zaoczne)

• specjalizacja - dyplomacja europejska

• specjalizacja - turystyka kulturowa

• Komunikacja europejska - II stopień - magisterskie (dzienne i zaoczne)

• specjalizacja - medioznawstwo

• specjalizacja - zarządzanie instytucjami kultury

• specjalizacja - edukacja europejska

• Cywilizacja zachodnioeuropejska
    • specjalność Dziedzictwo cywilizacji Zachodu w kontekstach medialnych.

Komunikaty dla kandydatów:

Komunikacja europejska w krajowej czołówce rankingu PERSPEKTYWY 2016!

Prestiżowy ranking potwierdził, że w niewielkim Gnieźnie można studiować na najwyższym poziomie. Instytutk Kultury Europejskiej UAM znalazł się na 8 miejscu wśród jednostek akademickich, prowadzących studia z zakresu komunikacji i dziennikarstwa! Plasując się w pierwszej dziesiątce rankingu znaleźliśmy się w doborowym towarzystwie, o wiele większych wydziałów ze znakomitymi tradycjami.

Ranking został oparty na rożnorodnych kryteriach, takich jak preferencje pracodawców, ocena kadry akademickiej, ocena parametryczna, dostępność kadr wysokokwalifikowanych dla studentów, publikacje, cytowalność.

Zobacz pełen ranking: http://www.perspektywy.pl/RSW2016/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-spoleczne/dziennikarstwo-i-komunikacja

IKE

Matura z historii

Fragment książki Dyrektora Instytutu Kultury Europejskiej prof. zw. dra hab. Leszka Mrozewicza ("Historia powszechna. Starożytność", Poznań 1999, s. 229–230) został wykorzystany w arkuszu egzaminacyjnym tegorocznej matury z historii (s.3, zadanie 3).

Panu Profesorowi gratulujemy, a abiturientów zapraszamy na studia do IKE.

Arkusz maturalny

Cywilizacja zachodnioeuropejska

Nowy kierunek studiów o profilu praktycznym

w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie

Cywilizacja zachodnioeuropejska (studia I stopnia) – zrozum Europę i wykorzystaj to w praktyce!

Cywilizacja zachodnioeuropejska to kierunek prezentujący nowoczesne i praktyczne podejście do studiów historycznych, pozwalające zrozumieć aktualną sytuację geopolityczną i kulturową Europy i świata. Dzięki tym studiom zrozumiesz procesy zachodzące we współczesnej Europie oraz nauczysz się wykorzystywać tę wiedzę w życiu zawodowym.

Poznanie dziedzictwa cywilizacji zachodnioeuropejskiej to nie tylko pasja. „Dziedzictwo” to dla nas wykorzystanie przeszłości do współczesnych celów!

Dlaczego warto studiować Cywilizację zachodnioeuropejską?

• nowoczesny sposób nauczania wiedzy o przeszłości
  • profesjonalna kadra naukowa
  • doskonała infrastruktura
  • możliwość pogłębiania wiedzy o cywilizacji Zachodu na uniwersytetach europejskich w ramach programu Erasmus

Na czym polega specyfika kierunku?

• realizujemy program studiów i treści kształcenia oparte na historii
  • ukazujemy historyczne uwarunkowania procesów politycznych i kulturowych zachodzących w dzisiejszym świecie
  • uczymy budować dialog w ramach cywilizacji Zachodu i między cywilizacjami
  • umiejętnie łączymy wiedzę teoretyczną z konkretnymi umiejętnościami praktycznymi