Wideoteka Uniwersytecka WATCH DOCS w Instytucie Kutury Europejskiej w Gnieźnie

Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie przystąpił do projektu Wideotek Uniwersyteckich WATCH DOCS – projektu zainicjowanego przez Społeczny Instytut Filmowy w Warszawie we współpracy z Helsińską Fundacją Praw Człowieka i przy wsparciu Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Dzięki tej współpracy w bibliotece Instytutu Kultury Europejskiej udostępniona została kolekcja kilkudziesięciu filmów dokumentalnych poświęconych problematyce praw człowieka, równości i demokracji, prezentowanych podczas Międzynarodowych Festiwali Filmowych WATCH DOCS:  Prawa człowieka w filmie.

Twórcy filmów podjęli się przedstawienia tematów niezwykle trudnych – kwestii prześladowania mniejszości, oporu wobec reżimu, problemu inności, dyskryminacji, porozumienia międzykulturowego.

Wykładowcy IKE mają możliwość wypożyczenia filmów na dwa tygodnie (w celach naukowych lub dydaktycznych), pozostali czytelnicy mogą obejrzeć wybrane filmy w bibliotece IKE (wyznaczone stanowisko ze słuchawkami).

Koordynatorka projektu w IKE:
dr Katarzyna Mirgos
kamir@amu.edu.pl

Załączniki:
Pobierz plik (Lista filmow ze streszczeniami.doc)Lista filmow ze streszczeniami.doc111 kB2015-12-09 14:35