Drukuj

 Biblioteka poleca :

 

 

 

 

   Biblioteka Instytutu Kultury Europejskiej wzbogaciła swe zbiory regionaliów o kolejne publikacje. Są to dwa (z czterech dotychczas wydanych) albumy fotograficzne Grzegorza Wasyla Grabowskiego. Pasja Biegania 2012 i Pasja Biegania 2017 to książki dokumentujące imprezy biegowe odbywające się w ciągu roku w całej Polsce, w tym również w naszym powiecie. Najnowsza edycja tego wydawnictwa zawiera aż osiem relacji z biegów zorganizowanych na terenie Gniezna i okolic. Mamy tutaj znany wszystkim historyczny Bieg Lechitów (niedawno odbył się po raz 40.) i Bieg Europejski, całkiem młody Gnieźnieński Bieg Niepodległości oraz Grand Prix Trzemeszna, Bieg Czerniejewski i Treningi odbywające się w Gołąbkach.

 

   Książki polecamy wszystkim pasjonatom biegania, uczestnikom ulicznych biegów, pragnącym przypomnieć sobie te imprezy, obejrzeć zdjęcia, także osobom zgłębiających zagadnienia sportu.

 

   Biblioteka IKE publikacje otrzymała w darze od p. Patryka Łukaszewskiego – wielokrotnego uczestnika i niejednokrotnego zwycięzcy odbytych biegów. 

 (MC)