IV EDYCJA GNIEŹNIEŃSKIEGO ODJAZDOWEGO BIBLIOTEKARZA - fotorelacja

20 maja 2017 r. odbyła się IV edycja rajdu Odjazdowego Bibliotekarza.

Imprezę, jak co roku, zorganizowały wspólnie biblioteki : Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium i Instytutu Kultury Europejskiej UAM oraz Publiczna Biblioteka Pedagogiczna (filia w Gnieźnie).

Metą rajdu było tym razem Trzemeszno, jedno z najstarszych miast w Wielkopolsce.

Z Gniezna wyruszyliśmy tradycyjnie z serca miasta – Rynku. Korzystając z pomocy policji skierowaliśmy się w stronę Arkuszewa i dojechaliśmy do parkingu leśnego w Lubochni. Tam odsapnęliśmy po pierwszym etapie jazdy i nabraliśmy energi na dalszą, częściowo piaszczystą, ale bardzo przyjemną część drogi. Cali, zdrowi i zadowoleni dojechaliśmy do Gimnazjum w Trzemesznie, gdzie czekała nas prawdziwa uczta kulinarna i sporo atrakcji przygotowanych przez Panie Natalię Woźniak i Karolinę Liberkowską (nauczycielki) wraz z zespołem gimnazjalistów. Mogliśmy się posilić, posłuchać bajek w teatrzyku kamishibai, oddać w ręce malujących twarze czy sami spróbować malowania na stretchu, a także pograć w piłkę i wreszcie wybrać coś interesującego z bookcrossingu. Dodatkową atrakcją (z której wszyscy ochoczo skorzystali) było zwiedzenie wnętrza pobliskiej świątyni (bazyliki pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP i św. Michała Archanioła) wraz z wystawą archeologiczną i podziemiami. O historii miasta i kościoła opowiedział nam Pan Maciej Adamski, nauczyciel historii i redaktor książek poświęconych dziejom Trzemeszna. Przed wyruszeniem w drogę powrotną nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najładniej przystrojony rower i obdarowanie Rajdowiczów gadżetami. Wracaliśmy inną, dłuższą trasą, przy nieco silniejszym wietrze. Mimo to pogoda bardzo nam dopisała, jak zawsze.

W rajdzie wzięło udział ponad 80 osób, w tym 28 dzieci (do 14 lat). W ogólnym mniemaniu uczestników impreza była bardzo udana.

Zapraszamy za rok!

[zdjęcia: Maria Błaszczyk]