O zagrożeniach cyberprzestrzeni w Środzie Wielkopolskiej

Pierwszego czerwca 2017 roku prof. UAM dr hab. Filip Kubiaczyk z Zakładu Kultury Zachodnioeuropejskiej IKE UAM w ramach konferencji pt. „Skuteczne metody wspierania rodziny”, która odbyła się w Ośrodku Kultury w Środzie Wielopolskiej wziął udział w panelu dyskusyjnym pt. „Zagrożenia cyberprzestrzeni a wpływ na prawidłowe funkcjonowanie rodziny”. Organizatorami konferencji byli wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman oraz burmistrz Środy Wielkopolskiej Wojciech Ziętkowski.

Profesor Filip Kubiaczyk zabrał głos na temat cyberprzemocy, koncentrując się przede wszystkim na najważniejszych metodach służących zapobieganiu temu zjawisku wśród polskiej młodzieży. Podkreślił, że duże znaczenie w procesie zwalczania agresji elektronicznej ma komunikacja na linii nauczyciel-uczeń-rodzic, wczesne (już od szkoły podstawowej) uświadamianie uczniów na temat zagrożeń istniejących w sieci oraz przezwyciężanie lęku ofiar cyberprzemocy przed ujawnieniem faktu jej zaistnienia.

W panelu dyskusyjnym udział wzięli wicekurator wielkopolski Zbigniew Talaga, przedstawiciel Rady Rodziny przy wojewodzie wielkopolskim prof. Michał Michalski, przedstawicielka Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Wielkopolskiej Danuta Pietrzyk-Krajniak, przedstawicielki Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wielkopolskiej Anna Janczakowska i Monika Spławska oraz przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, komisarz Michał Królikowski.

Autorka zdjęć: Joanna Klein