Konkurs fotograficzny #Uwagamuryrosną

Instytut Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie organizuje konkurs fotograficzny  #uwagamuryrosną . Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie fotografii przy fragmencie muru berlińskiego znajdującym się na terenie Instytutu Kultury Europejskiej. Zdjęcie powinno przedstawiać w sposób oryginalny i kreatywny osobiste podejście uczestnika do pojęcia muru berlińskiego i zjawiska podziałów społecznych, lub w inny  sposób łączyć się z tematem ogólnie pojętej walki z rozłamem społeczeństwa. Głównym jego celem jest propagowanie równości i tolerancji, a także próba zwrócenia uwagi na problem podziałów panujących w społeczeństwie. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału!

Regulamin konkursu fotograficznego:  #Uwagamuryrosną

1.  Organizatorem konkursu jest Instytut Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Gniezno). Konkurs jest organizowany z inicjatywy studentów Projektowania kultury (II rok), którzy zajmują się również realizacją konkursu.

2. Konkurs ma charakter otwarty.

3. Głównym jego celem jest propagowanie równości i tolerancji, a także próba zwrócenia uwagi na problem podziałów panujących w społeczeństwie oraz pomiędzy narodami.

4. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie fotografii przy fragmencie muru berlińskiego znajdującym się na terenie Instytutu Kultury Europejskiej . Zdjęcie powinno przedstawiać w sposób oryginalny i kreatywny osobiste podejście uczestnika do pojęcia muru berlińskiego i zjawiska podziałów społecznych, lub w inny  sposób łączyć się z tematem ogólnie pojętej walki z rozłamem społeczeństwa.

5. Istnieje możliwość wykorzystania w konkursowym zdjęciu kartki z hasztagiem "#uwagamuryrosną" znajdującej się w portierni Instytutu.

6. Udział w konkursie może wziąć każdy, kto zamieści na Instagramie lub Facebook’u wykonaną przez siebie fotografię, oznaczając ją hasztagiem "#uwagamuryrosną". Umieszczając zdjęcie na Facebook’u uczestnik konkursu jest zobowiązany również w podpisać je słowami „Konkurs @Instytut Kultury Europejskiej UAM” (oznaczając Instytut Kultury Europejskiej UAM).

7. W ocenie prac będą brane pod uwagę:

- Kreatywność;

- Innowacyjność w podejściu do tematu;

- Nakład włożonej pracy;

- Walory artystyczne.

8. W konkursie można wystawić tylko jedno zdjęcie.

9. Na fotografii może być jedna lub więcej osób.

10. Prace należy wstawiać od 03.04.2017 do 22.04.2017

11. Wszelkie prace których temat odbiega od zamysłu konkursu nie będą brane pod uwagę.

12. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas Festiwalu Nauki i Sztuki dnia 26 kwietnia w Instytucie Kultury Europejskiej w trakcie konferencji popularno-naukowej „Europa w ruchu. Opowieści o ciekawych czasach”. Wyniki zostaną ogłoszone również na stronie internetowej IKE UAM.

13. Trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone:

1 miejsce: gadżety promocyjne Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, bon na posiłek w stołówce przy Instytucie Kultury Europejskiej;

2 miejsce: gadżety Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu;

3 miejsce: gadżety Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

14 Prace będą oceniane przez jury w składzie:

-           prof. Grażyna Gajewska –  przewodnicząca jury ;

-           dr Piotr Oleksy (IKE UAM);